У Запоріжжі з 2016 року діє програма «Громадський бюджет», завдяки якій у життя втілюються цікаві ідеї містян, яким небайдуже рідне місто

Громадський бюджет дозволяє запоріжцям взяти участь у тому, як і де краще залучити бюджетні кошти для поліпшення життя міста. Кожен повнолітній громадянин може подати свій проєкт та проголосувати за інші цікаві ідеї. На сайті проєкту до 30 вересня можна віддати свій голос за ідею, яка вам до вподоби. А вже 15 жовтня оголосять переможців, яких підтримали найбільше містян. Їхні проєкти реалізуються за кошти бюджету міста.70438288_117847319595014_7589203419575877632_o

Усього до міської програми «Громадський бюджет» за 4 роки подали 600 проєктів, зокрема, лише минулого року завдяки Громадському бюджету реалізували 21 проєкт.парк_бiля_лiкарнi_палiативноi_допомоги

Цього року в програмі беруть  участь 172 проєкти на суму 79,38 млн грн. Серед них багато важливих та цікавих ідей, які допоможуть покращити життя як дітей, так і дорослих.

Наприклад, проєкт №59 «Спорткомплекс у Тепличному». Їм пропонується реконструкція існуючого спортивного майданчика на території Запорізького навчально – виховного комплексу №111. Зокрема – встановлення спортивних тренажерів, лавочок, велопарковки, облаштування майданчика тротуарною плиткою.

Реалізація проєкту дозволить створити безкоштовний доступ до сучасного спортивного приладдя всім мешканцям громади на території ЗНВК №111.

Проєкт науковий TechnoHUB передбачає створення відкритої лабораторії для наукових досліджень і розробки прототипів нових виробів з використанням сучасних технологій 3D моделювання та друку. TechnoHUB є необхідним малому та середньому бізнесу, стартапам, талановитій молоді та для реалізації соціальних проєктів. Це буде сприяти виходу на ринок інноваційних продуктів та підтримку різних галузей міста.

Є ще цікавий проєкт №145 «Реконструкція багатофункціонального майданчику (вул. М. Корищенка)». Автор пропонує оновити майданчик для занять спортом і проведення масових заходів. Проєкт передбачає вкладання сучасного безпечного гумового покриття (536 кв. м) і облаштування прилеглої зони відпочинку.

Реалізація проєкту сприятиме покращенню інфраструктури мікрорайону, організації культурного дозвілля, відпочинку мешканців і згуртуванню громади.

Дуже важливо, що до Громадського бюджету надають не лише локальні проєкти, а й такі, що стосуються майже усіх містян. Наприклад, проєкт №107 про створення ART-скверу.86467707_200831797963232_4400769082282999808_n

«Art-сквер» – це новий культурний простір, який має на меті проведення серії культурно-мистецьких заходів закладами культури м. Запоріжжя (влаштування вуличних концертів, арт-фестивалів, оригінальних флешмобів та цікавих майстер-класів) у сквері Театральний напроти театру ім. В.Магара. Проєкт спрямовано на активізацію культурного життя м. Запоріжжя, розвитку дитячої та юнацької творчості», – вважає авторка. Адже сквер Театральний дійсно має як зовнішній вигляд, так і розташування, сприятливе до проведення культурних заходів.

Ще один культурний простір пропонують створити у проєкті №84 «Благоустрій нової еколокації у міському яхт-клубі для громади міста». Яхт-клуб являє собою осередок розвитку вітрильного спорту, але відсутня необхідна інфраструктура для проведення комфортного дозвілля. Територія потребує облаштування: реставрації будинків відпочинку, модернізації приміщення спортивного залу, встановлення туалетів та ремонту літнього душу, освітлення пірса. Реалізація проєкту допоможе проводити дозвілля всією сім’єю у мальовничій локації міста, – вважає автор.

Таких чудових проєктів цього року дуже багато. Знайдіть хвилинку вільного часу, зайдіть у розділ «Громадський бюджет» на сайті міськради та проголосуйте за ідею, яка вам найбільш до вподоби.

Читайте також: У Запоріжжі відгримів крутий музичний фестиваль – фото