Ворог продовжує руйнувати електромережі на лінії розмежування.

На сьогодні, 09 серпня, через пошкодження ліній електропостачання, опор та обладнання без електропостачання більше 18 тисяч абонентів у 71 населеному пункті Запорізької області.

Протягом минулої доби ПАТ «Запоріжжяобленерго» відновило енергопостачання 2 864 споживачів. Зокрема, енергетики заживили 64 домівки у м. Запоріжжя, що були знеструмлені напередодні через пошкодження електрообладнання у трансформаторній підстанції. Також фахівці Запорізьких міських електромереж усунули технологічне порушення, що виникло вчора по обіді, та відновили енергопостачання 2 800 родин Дніпровського району.

На території обслуговування Оріхівського районного відділення ворожі обстріли продовжують руйнувати електромережі. Через це протягом минулої доби кількість знеструмлених споживачів збільшилася на 1 055.

Вже цієї ночі в електромережах м. Запоріжжя виникла низка технологічних порушень, внаслідок чого погашалися 1 303 абоненти. На ранок енергопостачання більшості з них відновлено, аварійно-відновлювальні роботи тривають.

Також вночі у результаті ДТП було збито одну з електроопор на території обслуговування Вільнянського районного відділення, внаслідок чого були знеструмлені 19 споживачів. Роботи з відновлення їх енергопостачання вже розпочато.

По Василівському, Михайлівському, Бердянському, Приморському, Мелітопольському, Якимівському, Кам’янсько-Дніпровському та Токмацькому районним відділенням через дії місцевої окупаційної «влади» доступу до електромереж та актуальної інформації щодо їх стану ПАТ «Запоріжжяобленерго» не має.

По Гуляйпільському районному відділенню та Степногірській дільниці ситуація не змінилася. Через активні бойові дії та відсутність доступу до місць пошкодження електромереж аварійно-відновлювальні роботи не проводилися, нових відключень не зафіксовано.

Ситуація із газопостачанням без змін. На сьогодні по області без газопостачання знаходиться майже 227 абонентів у 270 населених пунктах області.

Через пошкодження магістральних газопроводів на території Запорізької та Донецької областей в області повністю відключені 261 та частково 7 населених пунктів (у т.ч. міста Бердянськ та Приморськ Бердянського району, Василівка, Дніпрорудне, Кам’янка-Дніпровська та Енергодар Василівського району, Мелітополь Мелітопольського району, Пологи, Гуляйполе, Оріхів, Молочанськ та Токмак Пологівського району).

Через ведення бойових дій та недопуск до місць пошкоджень проводити аварійно-відновлювальні роботи не має можливості.

Ситуація із водопостачанням без змін. За наявною інформацією на сьогодні у м. Гуляйполе та прилеглих сільських населених пунктах Пологівського району, смт Степногірськ та прилеглих сільських населених пунктах Василівського району відсутнє водопостачання. Через проблеми із забезпеченням електроенергією артезіанських свердловин без водопостачання частина м. Пологи Пологівського району. Крім того, внаслідок обстрілів у м. Оріхів та прилеглих сільських населених пунктах Пологівського району пошкоджено водопровідні мережі, артезіанські свердловини та інші споруди.

Також внаслідок бойових дій пошкоджено каналізаційні очисні споруди, які приймають стоки м. Василівка та смт Степногірськ Василівського району. Стоки без очищення скидаються до р. Карачокрак і далі потрапляють у р. Дніпро.