Мешканець Запоріжжя відвідав вже багато країн світу, витративши мінімум грошей

Мандрівки займають особливе місце в житті Миколи Ісаєнка із Запоріжжя. Хлопець вже побував у понад 20 країнах світу, познайомився з культурами та традиціями та зібрав купу цікавих історій.

Screenshot_201

Подорожами хлопець захопився ще в школі. Вже тоді він вирушив у поїздку Україною автостопом. Потім відвідав сусідні країни – Польщу, Білорусь, Угорщину та почалося… Його подорожі простягнулися від Альп до східного узбережжя Китаю, від Брюселю до Гуанджоу.

Screenshot_200

Важливе місце у подорожах Миколи займають автостоп та каучсерфінг. Для хлопця це не лише економія грошей, але й нові знайомства, враження, розмови про життя, політику, особисті проблеми та багато іншого.

Screenshot_196

Найцікавішою історією з досвіду автостопу Миколи та його друзів була зупинка лімузину.

-Ми стояли на дорозі, ловили машину, жартома говорили, що непогано було б проїхатися на лімузині. Аж ось, нечувано швидко наші думки матеріалізувалися. Біля нас зупинився лімузин, який направлявся на весілля, проїхалися ним близько 100 км, – пригадує хлопець.

Screenshot_198

На свої подорожі запоріжець витрачає мінімум грошей. Наприклад, минулорічна поїздка до Китаю коштувала лише 94 долари.

Допомагає економити каучсерфінг. Одного разу, користуючись пропозицією переночувати за каучсерфінгом, Микола з друзями зупинилися у однієї китаянки на 9 днів.

-Це була велика традиційна сім’я, де жили бабусі, дідусі, тітки, дядьки, загалом, велика кількість близьких родичів під одним дахом. Кожен з них мав свою окрему роботу по господарству, а основну частину раціону становили рис та овочі. Нас навіть зводили до ресторану, – розповів Микола.

Screenshot_197

У своїх мандрівках Микола користується англійською мовою, добре розмовляє польською. На просторах колишнього Радянського Союзу всі розуміють російську, а буває, що й українську, як було у Хорватії чи Казахстані. В Алмати навіть співали українські пісні. Важче за все йому було в Китаї. Спілкуватися англійською чи китайською вдавалося лише за допомогою електронних перекладачів. Але Микола завжди возив із собою табличку з написом китайською. Наприклад, для водіїв машин, де написано хто він, звідки і ціль маршруту. До речі, хлопець самотужки вивчає китайську мову, знає елементарні фрази для спілкування.

Найближчим часом запорізький мандрівник планує відвідати Марокко, В’єтнам та навіть перетнути океан.

Нагадаємо, в Запоріжжі продавці та офіціанти заговорять українською.

Читайте також: Названо хедлайнерів масштабного музичного фестивалю в Запоріжжі.

Автор: Катерина Носко