У Запоріжжі стартує перший етап серйозної реконструкції Дніпровської водопровідної станції №2 комунального підприємства «Водоканал». Її початком стануть роботи з переключення водогонів, які забезпечують водопостачання Хортицького району та Правого берега. В результаті зазначені мікрорайони на добу будуть відключені від води. Про це сьогодні нагадав генеральний директор КП «Водоканал» Олексій Нікіфоров.

Це питання обговорювалося сьогодні в ході виїзної наради, яку провів міський голова Володимир Буряк на селищі Запоріжжя Ліве. Нагадаємо, зараз там виконується укладання нового водоводу на вулиці Електричній.

За словами Олексія Нікіфорова, зараз водопостачання Правого берега, Хортицького району від ДВС №2 стартує від одного водоводу. Виникла необхідність розділити цю систему на два напрямки. В результаті з’явиться можливість по-різному регулювати тиск при подачі насосами води на ці райони.

– У частині мікрорайонів немає необхідності використовувати такий високий тиск, як зараз. В результаті ми зможемо знизити споживання електроенергії. За наявними розрахунками економія може скласти близько мільйона гривень на рік, – повідомив Олексій Нікіфоров.

За словами генерального директора КП «Водоканал», для реалізації цього проекту на ДВС №2 встановлять додаткове обладнання. Однак для того щоб розпочати роботи необхідно переключити водоводи, звільнивши від води центральний водопровід.

– Це перший етап серйозної реконструкції ДВС №2. Вартість проекту складе близько восьми мільйонів гривень. Реалізуємо ми його за кошти Інвестиційної програми. Близько п’ятнадцяти років ми не проводили таких великих відключень, однак без цього не обійтися. При цьому в подальшому, при встановленні нового обладнання, жителі незручностей відчувати не будуть, – заявив Олексій Нікіфоров.

Роботи з переключення будуть проводитися з 9:00 14 серпня до 9:00 15 серпня. В цей час без водопостачання будуть Хортицький район. Осипенківський та Бородинський мікрорайони, Верхня і Нижня Хортиця, о. Хортиця, п. Великий Луг, п. Володимирівка. Запоріжців просять заздалегідь запастися водою. Керівництво КП «Водоканал» просить вибачення за тимчасові незручності.