Керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», постановою Кабінету Міністрів України від 25.11.1999 №2137 «Про затвердження Порядку проведення архітектурних та містобудівних конкурсів», наказом Держбуду України та Мінкультури України від 30.11.2004 №231/806 «Про затвердження Порядку спорудження (створення) пам’ятників і монументів», з метою увічнення пам’яті Почесного громадянина м. Запоріжжя Поляка Олександра Володимировича, який займав посаду міського голови м. Запоріжжя з 2000 по 2003 роки, виконавчий комітет Запорізької міської ради
ВИРІШИВ:
1. Оголосити конкурс на кращу проектну пропозицію пам’ятника Поляку О.В. у м. Запоріжжі.
2. Затвердити Програму та умови конкурсу на кращу проектну пропозицію пам’ятника Поляку О.В. у м. Запоріжжі (додається).
3. Затвердити склад жюрі конкурсу на кращу проектну пропозицію пам’ятника Поляку О.В. у м. Запоріжжі (додається).
4. Департаменту архітектури та містобудування Запорізької міської ради забезпечити надання учасникам конкурсу вихідних даних для проектування (топографічна зйомка місцевості М 1:2000, М 1:500).
5. Управлінню внутрішньої політики, преси та інформації Запорізької міської ради:
5.1 Забезпечити висвітлення Програми та умов конкурсу в засобах масової інформації та в мережі Інтернет.
5.2 Розмістити вихідні матеріали для конкурсного проектування (фото, біографія тощо) на сайті Запорізької міської влади: meria.zp.ua (конкурс на пам’ятник Поляку О.В.).
6. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Гладченка С.М.
Міський голова О.Ч. Сін

ЗАТВЕРДЖЕНО рішенням виконавчого комітету міської ради № 107 від 20.04.2012  
ПРОГРАМА ТА УМОВИ
конкурсу на кращу проектну пропозицію пам’ятника Поляку О.В. у м. Запоріжжі
Виконавчий комітет Запорізької міської ради оголошує конкурс на кращу проектну пропозицію пам’ятника Почесному громадянину м. Запоріжжя Поляку Олександру Володимировичу, який займав посаду міського голови м. Запоріжжя з 2000 по 2003 роки.
Програма конкурсу
Конкурс проводиться у формі відкритого конкурсу, без обмеження кількості учасників. Для участі в конкурсі запрошуються фахівці, авторські колективи, спеціалізовані організації в галузі монументальної скульптури та архітектури.
Мета проведення конкурсу – визначення кращої проектної пропозиції пам’ятника Поляку О.В. для подальшої розробки та реалізації проекту.
Основне завдання конкурсу – розробка проектних пропозицій спорудження та розміщення пам’ятника Поляку О.В., створення засобами монументальної скульптури художнього образу «Олександр Поляк – народний мер».
Вихідні дані для проектування (топографічна зйомка місцевості М 1:2000, М 1:500) учасники конкурсу отримують у секретаря журі конкурсу за адресою: 69037, м.Запоріжжя, вул.Зелинського, 3, каб. 207 департаменту архітектури та містобудування Запорізької міської ради, телефони для довідок: (061) 236-96-22, (061) 233-15-84. Інші вихідні матеріали (фото, біографія тощо) розміщені на сайті Запорізької міської влади: meria.zp.ua (конкурс на пам’ятник Поляку О.В.).
Умови проведення конкурсу
Для встановлення пам’ятника пропонується ділянка на території Орджонікідзевського району: від адмінбудівлі Запорізької міської ради, пр. Леніна, 206 до вул. Правди по бул. Шевченка.
Архітектурно-планувальне, об’ємно-просторове рішення пам’ятника повинно бути виконано з урахуванням містобудівної ситуації, оточуючого середовища та масштабності існуючої забудови. Проектом необхідно передбачити благоустрій прилеглої до пам’ятника території, а також виконання пам’ятника із довговічних матеріалів.
Конкурсні проекти мають містити:
– ситуаційний план (М 1:2000);
– генеральний план ділянки (М 1:500);
– плани, фасади, розрізи (М 1:100, М 1:50, М 1:20, М 1:10);
– перспектива (масштаб довільний);
– модель пам’ятника у гіпсі або м’яких матеріалах;
– інші ілюстративні матеріали, необхідні для розкриття загальної ідеї пам’ятника;
– пояснювальна записка із зазначенням орієнтовної вартості пам’ятника (формат А4).
Графічні матеріали проекту виконуються на планшетах вертикального формату розміром 1200х800 мм. Учасники конкурсу мають право подати кілька варіантів конкурсного проекту. Проектні пропозиції надаються на конкурс під девізом, який проставляється у верхньому правому кутку на планшетах та пояснювальній записці.
Інформація про авторів проекту (прізвища, імена та по батькові авторів, їхні адреси, банківські реквізити та ідентифікаційний код), а також пропозиції щодо розподілу можливої премії між членами авторського колективу, завірені їх підписами, подаються у закритому конверті під тим же девізом.
Підбиття підсумків конкурсу
Конкурсні проекти повинні бути надані організаторам конкурсу, який відбудеться 20 червня 2012 року з 14.00 до 17.00 у виставковій залі Запорізької обласної організації Національної спілки художників України за адресою: 69005, м.Запоріжжя, бул.Центральний, 3, тел. для довідок: (061) 233-34-97.
Після всебічного громадського розгляду та обговорення конкурсних проектів підсумки конкурсу підводяться до 1 липня 2012 року.
Журі конкурсу не розглядає проекти:
– подані після закінчення встановленого терміну;
– анонімність яких була свідомо порушена;
– такі, що не відповідають умовам програми та вимогам конкурсу.
Засідання журі вважається правомочним за умови участі у ньому не менше двох третин складу журі. Члени журі участь у конкурсі не беруть.
Переможцю конкурсу за крашу проектну пропозицію надається премія у розмірі 30 000 (тридцять тисяч) грн. У разі невиявлення переможця конкурсу за рішенням журі конкурс визнається таким, що не відбувся, премія не виплачується. Рішення журі є остаточним. Рішення приймається більшістю голосів шляхом відкритого голосування. У разі рівного розподілу голосів, поданих за конкурсний проект, голова журі має право вирішального голосу. Підсумки конкурсу оформлюються протоколом.
Переможець конкурсу отримує переважне право на подальше проектування та реалізацію проекту. Конкурсні пропозиції повертаються авторам на їх вимогу протягом тижня після проведення конкурсу. Після цього терміну організатори конкурсу не несуть відповідальності за зберігання проектів.
СКЛАД ЖУРІ
конкурсу на кращу проектну пропозицію пам’ятника Поляку О.В. у м. Запоріжжі
Сін О.Ч. – міський голова, голова журі;
Гладченко С.М.– заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, заступник голови журі;
Литвиненко В.В. – головний спеціаліст з охорони пам’яток архітектури сектора архітектурно-художнього оформлення та дизайну міського середовища департаменту архітектури та містобудування Запорізької міської ради, секретар журі.
Члени журі:
Бірюков Ю.В. – член асоціації «Експертні організації України», голова Правління Запорізької обласної організації Національної Спілки Архітекторів України (за згодою);
Варецький В.І. – президент Запорізького благодійного фонду «Нова ініціатива» (за згодою);
Василенко О.І. – начальник управління комунального господарства та дорожнього будівництва Запорізької міської ради;
Васильєв С.А. – керівник приватного архітектурного ательє «С.Васильєв» (за згодою);
Грищенко В.Ф. – радник міського голови;
Гресік І.С. – голова правління Запорізької обласної організації Національної Спілки Художників України (за згодою);
Еделєв В.Г. – депутат Запорізької міської ради (за згодою);
Жолудь О.С. – член Національної Спілки Художників України, скульптор (за згодою);
Ісаєва Т.І. – заслужений працівник сфери послуг України (за згодою);
Медведєв І. Є. – заступник начальника з виробництва та технічного нагляду комунального підприємства «Управління капітального будівництва»;
Пальцева Г.І. – головний спеціаліст – районний архітектор відділу планування та забудови міста департаменту архітектури та містобудування Запорізької міської ради;
Петренко В.М. – головний архітектор проектів ТОВ «АС Проект» (за згодою);
Полюшко В.В. – шеф-редактор газети «Досье А.В.» (за згодою);
Поляк Т.П. – вдова Поляка О.В. (за згодою);
Потапенко М.В. – завідувач сектора архітектурно-художнього оформлення та дизайну міського середовища департаменту архітектури та містобудування Запорізької міської ради – головний художник міста;
Прудкий С.І. – заступник голови правління Запорізької обласної організації Національної Спілки Архітекторів України, заступник директора ПП «Стиль» (за згодою);
Свиридов Є.О. – заступник директора департаменту архітектури та містобудування – заступник головного архітектора міста – начальник відділу планування та забудови міста департаменту архітектури та містобудування Запорізької міської ради;
Сокульський Є.А. – начальник управління внутрішньої політики, преси та інформації;
Трубін В.П. – директор департаменту архітектури та містобудування Запорізької міської ради – головний архітектор міста;
Харламов В.С. – начальник комунального підприємства «Управління капітального будівництва»;
Лимарчук З.М. – депутат Запорізької міської ради (за згодою).