У Запоріжжі державному реєстратору слідство повідомило про підозру у зловживанні з метою отримання неправомірної вигоди.

Незаконні дії повноважної особи спричинили громаді міста Запоріжжя матеріальну шкоду на суму близько 1 мільйона гривень. Досудове розслідування триває.

Слідчими відділу поліції № 5 Запорізького районного управління ГУНП за оперативного супроводу працівників відділу захисту інтересів суспільства і держави, проводиться досудове розслідування кримінального провадження за ч. 3 ст. 365-2 «Зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги» Кримінального кодексу України. Наразі, під процесуальним керівництвом Дніпровської окружної прокуратури міста Запоріжжя, фігуранту повідомлено про підозру у скоєнні злочину.

Досудовим розслідуванням встановлено, що у 2021 році державний реєстратор, не впевнившись у наявності спадкоємців, використав підроблене рішення суду і здійснив державну реєстрацію права власності на квартиру, з метою отримання неправомірної вигоди. В порушення вимог законодавства, він не перевірив наявність рішення у відповідному електронному реєстрі та не запитав засвідчену в установленому порядку копію рішення суду, щоб встановити його достовірність.

В результаті, громаді міста Запоріжжя спричинено матеріальну шкоду на суму майже 1 мільйон гривень.

Відповідно до санкції інкримінованої статті, підозрюваному загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна або без такої.

На теперішній час працівники поліції перевіряють його причетність на скоєння інших аналогічних злочинів.