Судом закрито провадження за позовною заявою про визнання недійсним договору та стягнення у дохід держави грошових коштів у сумі 16 млн грн.

Встановлено, що у травні минулого року одним з керівників дитячого закладу охорони здоров’я, в порушення норм законодавства про публічні закупівлі укладено договір поставки медичного обладнання та на рахунок суб’єкта господарювання перераховано грошові кошти у сумі 16 млн. грн. Жодні документи щодо укладення вказаного договору не були оприлюднені.

За умовами договору до лікарні у строк до 31.07.2022 мало було поставлено комп’ютерний томограф. Проте, до червня поточного року медичне обладнання фактично було відсутнє у закладі охорони здоров’я, що в свою чергу ставило під сумнів реальність намірів забезпечення нагальних потреб держави в умовах воєнного стану та спрямованість договору на реальну поставку томографу.

З огляду на викладене, з метою захисту інтересів держави та недопущення неефективного витрачення бюджетних коштів у сумі 16 млн грн окружною прокуратурою було пред’явлено відповідний позов.

Органи прокуратури мають нульову толерантність до проявів корупції, тому окружною прокуратурою з метою захисту інтересів держави до суду пред’явлено позов про визнання недійсним вищевказаного договору та стягнення до бюджету коштів.

Наразі томограф поставлено до лікарні, що стало підставою для закриття провадження судом провадження у справі.