На території історико-культурного комплексу “700-річний Запорозький дуб” відкрилася “Поляна казок”. Це – підсумок Першого фестивалю народного мистецтва “Запорізький Спас”, який завершився в день Преображення Господнього 18 серпня. Тепер запоріжці та гості міста зможуть побачити знаменитих козаків-футболістів з мультфільму, скульптуру Котигорошка та інших українських народних персонажів. Також біля Запорозького дуба з’явиться козацька православна школа для дітей. Перший камінь фундаменту майбутньої школи заклали міський голова Олександр Сін, архієпископ Запорізький і Мелітопольський Лука та інші почесні гості, які взяли участь у закритті фестивалю.
Створювали запорізьку галявину казок майстри з усієї України. Результатом роботи стали 12 унікальних дерев’яних скульптур. Серед них – не тільки герої казок, але й інші народні персонажі, як, наприклад, Роксолана. “І “Поляна казок”, і козацька православна школа – ідеї громадської організації “Всеукраїнська федерація “Спас”, а міська влада лише допомагає в їх реалізації”, – підкреслив Олександр Сін.
– Коли люди роблять своїми руками свято, я вважаю, що більш цінної ініціативи немає. Хочу подякувати колишньому міському голові Євгену Карташову, який стояв біля витоків створення комплексу “700-річний Запорозький дуб”, Олександру Притулі, який багато років очолює федерацію “Спас”, та Сергію Кальцеву, який допоміг організувати це свято. А оскільки я сьогодні заклав перший камінь в основу православної школи, то беру шефство над її будівництвом. Це буде внесок міської влади.
Як зазначив Олександр Притула, міська влада свої обіцянки виконує. Силами міських служб уже підведено необхідні комунікації до місця будівництва школи, відремонтовано і освітлено довколишні вулиці. За надану допомогу Олександр Сін був нагороджений подякою від федерації “Спас”.
Будівництво козацької православної школи буде закінчено до 14 жовтня, до Дня Покрови Пресвятої Богородиці. За словами Олександра Притули, заняття в школі будуть розділені на дві частини: заняття бойовим мистецтвом “Спас” та духовне виховання.
На території комплексу “700-літній Запорозький дуб“ працював колоритний ярмарок, у якому взяли участь більше шістдесяти народних майстрів, відбулася низка майстер-класів з традиційних ремесел: вишивки, гончарства, вишивки бісером та плетіння. Гостей комплексу радували козацькі забави, показові виступи вихованців Спасу, концертна програма.
Фестиваль проходив більше тижня, а основні заходи припали на дві пари вихідних.
Під час фестивалю волонтери з благодійними скриньками збирали пожертви від усіх небайдужих на програму “Козацьке оздоровлення конем” для дітей з обмеженнями роботи опорно-рухового апарату та хворих на ДЦП. Для цієї ж мети було проведено й аукціон.
Було також закладено наріжний камінь до нової козацької школи.
Загалом до Запорозького дубу цими днями завітало кілька тисяч гостей. А колоритний фестиваль організатори та меценати пообіцяли зробити навіть масштабнішим за Сорочинський ярмарок.

Фото Володимира ШЕРЕМЕТА