Тварини, які мешкають поряд з Запорізькою атомною електростанцією у санітарно-захисній зоні (2,5 кілометри) підриваються на російських мінах, але їхня загибель поки не загрожує екосистемі. Інша справа, що відбувається мор риби – це дійсно є загрозою для екологічної безпеки.

Про це розповів експерт з екологічної безпеки Максим Сорока.

“Те, що ми втрачаємо тварин, які підірвалися на мінах, яких там не має бути. Це – дуже сумний факт. І такі факти є на різних територіях України. В першу чергу у заповідниках – на півночі та півдні України. Закиди щодо екоциду, закиди щодо загрози для популяцій саме від цих мін, вони є перебільшеними”.

Вибухи та обстріли акваторій Каховського водосховища, призвели до руйнування сталої водної екологічної системи, каже екоексперт.

“Загинула величезна кількість іхтіофауни – риби, земноводних, які сприймали це водосховище як своє оселище. І ось це дійсно загроза для екобезпеки. Ніхто не знає, що там взагалі відбувається з об’єктивних причин. Бо, ані екологи, ані дослідники не мають доступу. Це є небезпечним. А місія МАГАТЕ, яка відбулася на ЗАЕС і представники, які там зараз перебувають, фокусуються на інших пріоритетних задачах безпеки, а не екологічних проблемах оточуючих територій”.