Високовольтна лінія, яка з’єднує тимчасово окуповану Запорізьку атомну електростанцію із енергосистемою України, понад десять разів зазнавала ушкоджень через обстріли.

Це остання працююча лінія, що забезпечує охолодження реакторів станції та її безпечний технологічний зупин, запобігаючи серйозній ядерній аварії.

“Тричі потрапляли під обстріл. Ми де знаходилися – там і лягли. Як нам розповідають військові, росіяни працюють чітко по нас, бо вони нас бачать”, – згадує начальник ремонтної бригади Ігор.

Перед Новим роком ворожі обстріли знову пошкодили лінію. При цьому пошкодження знаходилися в плавнях, біля берега річки. Через це було дуже важко застосувати спецавтомобіль. Енергетики лагодили частину обладнання прямо на опорі, не маючи змоги швидко спуститися у разі повторного обстрілу.

На жаль, бойові дії у цьому районі тривають, а значить з’являються нові пошкодження. І бригади знову й знову виїжджають на ремонт, – повідомляє Укренерго.

А тим часом окупанти вже шукають персонал для ЗАЕС за оголошеннями.

Відповідні пропозиції влаштуватися на Запорізьку АЕС “на вигідних умовах” росіяни масово розповсюджують на своїх інформаційних ресурсах.

«Вже всім очевидно, що оптимістично намальована картинка пропагандистів про велику кількість атомників, що уклали контракти з “росатомом” (як вони стверджували, близько 3000 осіб) не відповідає дійсності, і цифра дуже перебільшена», – зазначив мер Енергодара Дмитро Орлов.

За його словами, кампанія з примусового підписання договорів із “росатомом” лише погіршила і без того непросту ситуацію на ЗАЕС: «Як наслідок: на посади висококваліфікованих фахівців у сфері атомної енергетики, які вимагають специфічних знань, висококласної підготовки та досвіду, регулярної переатестації, навчання тощо, скоро братимуть будь-кого з вулиці — просто за оголошеннями».