Верховна Рада суттєво обмежила розповсюдження пластикових пакетів в Україні

Закон “Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України” було прийнято на сьогоднішньому засіданні. Під заборону потрапили надтонкі і тонкі пластикові пакети, а також ті, що є оксорозкладними. Відтепер таку тару не можна буде розповсюджувати в магазинах роздрібної торгівлі, закладах харчування і надання послуг.

При цьому підприємці можуть використовувати біорозкладні пластикові пакети та надлегкі пластикові пакети для пакування та перевезення свіжої риби і м’яса, сипучих продуктів, льоду. Пластикову тару, яка потрапила під заборону, мають вилучити та утилізувати.

Закон вводиться в дію через півроку після публікації, а заборона на розповсюдження пластикових пакетів почне діяти через 9 місяців. На порушників очікують штрафи. Так, за розповсюдження пластикових пакетів підприємців очікують штрафи від 8,5 тисяч гривень до 17 тисяч гривень. У випадку, якщо порушника впіймають вдруге, штраф зросте до 34 тисяч гривень. Також передбачена відповідальність за схиляння до купівлі пластикових пакетів та  пропонування оксобіорозкладних пакетів під виглядом біорозкладних.

Читайте також: У Запорізькій області зарплати стали меншими