1 квітня в Запорізькій області набула чинності щорічна весняно-літня нерестова заборона на вилов риби.

Як розповів головний спеціаліст відділу іхтіології Запорізького рибоохоронного патруля Максим Бронзюк, для рибалок-порушників передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.

Він пояснив, що заборона вводиться поетапно: на річках Запорізької області – з 1 квітня по 20 травня, на території Дніпровського водосховища – з 5 квітня по 10 червня, в акваторії річки Дніпро – з 10 квітня по 15 червня.

Риболовля у цей період дозволяється лише з берега за межами нерестовищ гачковими знаряддями вилову з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою, зазначається на сайті Державного агентства України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм.

«Ділянки нерестовищ залишилися традиційними – всі балки та затоки. По акваторії річки Дніпро в межах Запорізької області додано Мокру Московку», — зазначив Максим Бронзюк.

За недотримання вищеперерахованих вимог передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності.

«За лов риби на забороненій ділянці, або перевищення кількості гачків, або пересування по нерестовищу передбачена відповідальність у вигляді штрафу 34-170 гривень, або попередження. За ловлю забороненими знаряддями, тобто отруйні, вибухові та сіткоснісні матеріали без дозволу на промисел – штраф від 340 до 680 гривень. Якщо було нанесено значну шкоду біоресурсам передбачена кримінальна відповідальність і штраф від 17 тисяч до 51 тисячі гривень»,  — уточнив спеціаліст.