У Запорізькій області введено обмеження на вилов біоресурсів, – повідомляє ЗОВА.

Посилено контроль на водних об’єктах у період воєнного стану та заходи з підготовки до заборони вилову водних біоресурсів на зимувальних ямах Запорізької області.

Першочергово, орієнтовно з 1 листопада у Запорізькій області буде повністю заборонено промисловий вилов водних біоресурсів на зимувальних ямах.

Крім цього, у зв’язку з веденням активних бойових дій для гарантії безпеки громадян, відповідно до розпорядження голови обласної військової адміністрації від 26.03.2022 № 134 «Про заборону навігації для маломірних суден та вилову водних біоресурсів на водних об’єктах у межах Запорізької області на час воєнного стану». Так, на період воєнного стану заборонена навігація маломірних суден на водних об’єктах регіону (великі, середні та малі річки, Каховське та Дніпровське водосховища) та вилов у них водних біоресурсів шляхом промислового та любительського (спортивного) рибальства.

Впродовж весняно-літньої (нерестової) заборони 2022 року державними інспекторами Запорізького рибоохоронного патруля викрито 125 порушень у сфері рибальства та порядку збуту водних біоресурсів. З яких, 59 за ч. З ст. 85 КУпАП, 51 за ч. 4 ст. 85 КУпАП, 3 за ст. 88-1 КУпАП та оформлено 12 актів виявлення та вилучення майна, власник якого не встановлено. За результатами пред’явлено штрафів на суму 5 712 грн, а розраховано збитки, завданих рибному господарству України становлять – 2 312 085 грн. У правопорушників вилучено 368,8 кг водних біоресурсів. На водоймах області вилучено 65 заборонених знарядь лову, у правопорушників вилучено 8 транспортних засобів.

Обмеження необхідно продовжити і у зімовий період.