З початку ускладнення погодних умов на території Запорізької області (з 15 по 25 січня) за 10 днів рятувальники близько 100 разів залучалися до виконань завдань за призначенням, повязаним із негодою. Так, підрозділи Головного управління вивільнили 580 автомобілів та врятували зі сніжного полону 1342 людини.

Внаслідок впливу активного південно-західного циклону 22-23 січня на території Запорізької області спостерігались особливо складні погодні умови. На більшій частині території області пройшли сильні снігопади, лише на крайньому півдні області відмічались помірні опади у вигляді дощу та снігу. Кількість опадів коливалась від 8 до 24 мм. Найбільше опадів випало у м. Запоріжжі (24 мм – майже половина місячної норми). Так, у вечірній час доби 23 січня на автошляху Р-37 Енергодар-Василівка-Бердянськ утворилися снігові перемети, які сягали висотою до 1,5 м, що спричинило затор автомобілів.

Рятувальники залучили важку інженерну техніку підрозділів ГУ ДСНС та аварійно-рятувального загону спеціального призначення (смт. Мирне), а саме: БАТ-2, бульдозер Т-170, КРАЗ, пожежні автоцистерни та допоміжну техніку. Від ГУ ДСНС залучались 11 одиниць техніки та 24 чоловіки особового складу. Крім того, задіювалась техніка Залізнорудного комбінату, Національної гвардії, місцевих фермерських господарств.

Тільки на цих ділянках зі снігових заметів вивільнили 249 одиниць техніки, з яких 130 великогабаритних вантажівок, 6 пасажирських мікроавтобусів та 78 легкових автомобілів, де знаходилось близько 600 осіб.

На місці події керівництво проведенням рятувальних робіт очолював начальник Головного управління ДСНС України у Запорізькій області, генерал-майор служби цивільного захисту Олексій Лепський.

Всього з 14 січня по 1 лютого 2018 року підрозділами ДСНС області врятовано понад 1500 осіб, які стали заручниками негоди.