Підготовка до першого запорізького Міжнародного фестивалю ZIFF вийшла на фінішну пряму. Головна локація заходу – кінозал ім. Довженка. У найближчі дні він стане центром тяжіння для всіх любителів кіно. Запорожці і гості міста зможуть подивитися десятки короткометражних картин в самих різних жанрах, а також взяти участь в майстер-класах від експертів кіноіндустрії.

КЗ їм Довженка готують до зустрічі гостей першого запорізького Міжнародного фестивалю ZIFF. Залишилися останні штрихи. Основна робота була пророблена при відборі фільмів-фіналістів. З 1899 картин, надісланих учасниками, на суд глядачів і журі буде представлено 33 фільми (9 ігрових, 9 документальних і 15 анімаційних).

Всі їх можна буде подивитися безкоштовно. Формат фестивалю відкритий. Вхід за запрошеннями тільки на урочисті церемонії відкриття і закриття.

З тим, як йдуть останні приготування до фестивалю, сьогодні познайомився заступник міського голови Анатолій Пустоваров.

– Дуже важливо, щоб було більше «розумного» кіно – зі змістом, з’являлося більше українського кіно. Цього року міська влада, депутатський корпус запускають такий цікавий проект Zaporozhye International Film Festival (ZIFF). Фестиваль кіно міжнародного рівня. Ми спробуємо звернути увагу, по-перше, на Запоріжжя, ще раз показати, що ми культурне місто з багатими традиціями, зокрема в кінематографі. Буде два насичених кіноподіями дня. Абсолютно безкоштовно можна прийти і насолоджуватися кінострічками авторів з різних країн світу. Окремим блоком буде напрямок – українське кіно, – підкреслив Анатолій Пустоваров.

Урочисте відкриття фестивалю фільмів ZIFF відбудеться 1 грудня о 18:00 у кіноконцертному залі імені Довженка. В цей день пройде показ французького фільму про родоначальників кінематографа «Люм’єри».

Наступні два дні кінофестивалю, 2 і 3 грудня – це покази кінострічок фіналістів, майстер-класи з провідними режисерами, сценаристами, акторами, продюсерами, кінокритиками та іншими представниками кіноіндустрії.

Кращі короткометражки будуть визначені за трьома номінаціями – ігровий фільм, анімаційний, документальний.

3 грудня 20:00 відбудеться урочисте нагородження. На екрані покажуть український фільм «DZIDZIO Контрабас» режисера Олега Борщевського. Фільм презентує його продюсер і співавтор сценарію Павло Сушко.

Засновники кінофествіалю ZIFF – КУ «Кіноконцертний зал ім. О. Довженка», департамент культури і туризму Запорізької міської ради.

Партнер та співорганізатор фестивалю в 2017 році – кінокомпанія «Kinolife Distribution».

Детальніше про фестиваль, його програму та фільмах можна дізнатися на сторінці кіноконцертного залу імені Довженка http://www.dov.zp.ua/ziff/ і на сторінці фестивалю у соціальній мережі Фейсбук.