Президент, як Верховний головнокомандувач, має понести персональну відповідальність за вибухи на військових складах в Ічні. Про це лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила під час відвідин XI Міжнародного авіакосмічного салону «Авіасвіт – XXI».

Юлія Тимошенко вважає, що саме некомпетентність найвищого військового керівництва України призвела до того, що зброя, яка мала захищати державу від ворога, фактично повернулася проти українських родин, створюючи загрозу їхньому життю. Проте влада не реагує на помилки і не захищає громадян. Військові склади вибухають регулярно і по всій території. Сьогодні страшна катастрофа в Ічні, на Чернігівщині. Чи це диверсії Росії, чи власна безгосподарність і недбальство, але факт лишається: країна не захищена, жодних висновків з попереднього досвіду не зроблено, винних не знайдено і не покарано.

Лідер партії «Батьківщина» переконана в тому, що доки прості люди платять податки спеціально для того, щоб підвищити обороноздатність країни та захистити її від війни, влада своїми некомпетентними і злочинними діями руйнує обороноздатність держави.

Юлія Тимошенко вважає, що порядок в армії треба наводити негайно. І чим швидше «Батьківщина» зможе до цього приступити, після перемоги на виборах, тим краще буде для країни.

В свою чергу, заступник Голови партії «Батьківщина» Іван Крулько в прямому ефірі на телеканалі «ЗІК» відмітив, що президент опікується другорядними речами і додав, що Порошенко «вішає борди зі словом «армія» і розповідає, як він побудував армію, що може перемогти будь-якого ворога» в той час, коли вибухають військові склади, а миру досі не досягнуто.

Окрім того, на думку народного депутата, влада провалила побудову бункерів для зберігання стратегічних арсеналів зброї, незважаючи на наявність грошей у бюджеті.

На переконання депутата від «Батьківщини», питання вибухів на найбільших українських складах зі зброєю має стати топ-темою наступного тижня в парламенті, адже це питання національної безпеки, яке не вирішується вже чотири роки.

Народний депутат, член фракції «Батьківщина» Вадим Івченко висловив переконання, що до чергових масштабних вибухів на складах зброї призвели безвідповідальність та безкарність найвищих посадових осіб в армії, які відбуваються за потурання президента. В якості найяскравішого прикладу безкарності Вадим Івченко навів рішення Харківського суду, що не тільки випустив з-під варти, але й поновив на посаді начальника складу зберігання зброї в Балаклії, де рік тому також лунали вибухи боєприпасів.

Вадим Івченко  також нагадав, що наступний форум Юлії Тимошенко, який відбудеться наприкінці жовтня, буде присвячений саме безпеці, де будуть дані відповіді на багато питань, які керівництво країни сьогодні замовчує – щодо російської агресії, про Крим та про внутрішню безпеку в країні.