Рівно два місяці назад вулиці Запоріжжя почали оберігати патрульні поліцейські. За цей час вони отримували як позитивні так і негативні відгуки своєї діяльності. Компанія “MSL Group” провела соціологічне опитування серед 825 запоріжців різного віку та виявили, як насправді запоріжці ставляться до міських копів.

Перші два місяці роботи Нової патрульної поліції у нашому місті більшістю запоріжців (47,2 %) оцінюються на «відмінно» і «добре». Цікаво, що запорізькі поліцейські отримують менше негативних відгуків у порівнянні з роботою їх колег в інших містах України, де проводилися подібні соцопитування. Так роботу поліцейських жителі інших міст позитивно оцінили лише у середньому в 30 %.

«Позитивний досвід роботи патрульної поліції є одним з небагатьох прикладів реальних змін у державі. Зазначимо, що жінки прихильніше ставляться до полісменів, що можемо пов’язати з тим, що у них більш емоційне сприйняття світу, ніж у чоловіків», – повідомила керуючий партнер компанії “MSL Group” та соціолог Кузьмичова Надія.

Незадовільну оцінку діям нових поліцейських переважно ставили люди у віці 55 років та старше. На думку соціологів причиною цього стало те, що люди похилого віку важко реагують на будь-які реформи, адже вони змушують їх виходити з зони комфорту.5

61,4 % запоріжців переконані, що зниження злочинності на вулицях міста – пряма заслуга патрульних поліцейських, в той час як майже 32 % схильні вважати, що спокій на вулицях нашого міста залежить не тільки від патрульних.

Соціологи також виявили, що кожен восьмий запорожець (11,8% опитаних) особисто контактував з представниками патрульної поліції. З них 5,5% жителів викликали поліцію, 4,1% запоріжців були зупинені патрульними, а 2,1% і викликали поліцію, і самі ставали об’єктом її уваги. З числа тих, хто має досвід таких контактів майже 59% «високо» та «вище середнього» оцінюють рівень професійності дій поліцейських, ще 20% вважають його середнім, майже 12 % – «нижче середнього» і 9,5% – «низьким».

4