Вже другий тиждень сонячна весняна погода радує запоріжців теплом. Природа оживає, квітнуть дерева, прокидаються після зими квіти. По всьому місту розпочато суботники, кожен район почав озеленення. Так, найменш зелений район міста Комунарський, щоб гідно зустріти літо, долучився до всеукраїнської акції «Майбутнє лісу у твоїх руках».
Старт відбувся 16 квітня у дитячому садку № 285 «Посмішка». В акції взяли участь представники лісомисливського господарства, керівництво та співробітники садочку, вихованці з батьками.
На території дошкільного закладу було висаджено 6 ялівцевих кущів та 10 лип. Рослини обрали невипадково: вони мають декоративну складову, пристосовуються до кліматичних умов степової зони та екологічних умов індустріального міста.
Як зазначив головний лісничий державного підприємства «Запорізьке лісове господарство» Артем Коваль, така акція в Україні проходить щорічно з 21 березня по 21 квітня.
– У рамках акції ми проводимо благоустрій територій, посадку дерев та створюємо лісопаркові зони в містах та селах. Коли ми працюємо з установами, то завжди розповідаємо, як доглядати за насадженнями, пояснюємо малечі, чому важливо піклуватися про природу та зберігати її, – зазначив лісничий.
Завідуюча дошкільного навчального закладу №285 «Посмішка» Тамара Кальонова зазначила, що такі екологічні акції допомагають виховувати у дітей дбайливе ставлення до природи.
Голова департаменту освіти Запорізької міської ради Юлія Погребняк зазначила, що участь у акції стане систематичною.
– Ми будемо максимально долучати до неї освітні установи міста та активно розвивати екологічні напрямки у сучасній системі освіти, – сказала вона.
Висадка дерев запланована ще в кількох дитсадках і школах району. Крім того, озеленення пройде й на території державного лісового фонду в межах міста, а також на Набережній магістралі.