Вже більше п’яти місяців у полоні перебуває мер Дніпрорудного Євгеній Матвєєв. Він був викрадений ще 13 березня.

З початку повномасштабного вторгнення Євгеній Матвєєв організував роботу в місті: блокпости на кожному в’їзді, створив народну дружину, яка цілодобово патрулювала вулиці. Було налагоджено випічку хліба, допомогу незаможним та людям похилого віку.

Неозброєні дніпрорудненці на чолі з міським головою неодноразово виходили на зустріч ворожій бронетехніці та не пускали окупантів у місто.

Дружина Алла Матвєєва, яка подала заяву до Європейського суду з прав людини, каже: “Знаю, що мій чоловік ніколи не працюватиме на окупантів”.

Євгеній Матвєєв має хронічні захворювання та потребує вживання ліків.

Асоціація міст України закликає звільнити мерів, захоплених у полон російським агресором. Про це мер Києва, голова АМУ Віталій Кличко заявив за підсумками засідання Правління Асоціації.
“З 24 лютого 2022 року російські варвари викрали більше 50 посадовців місцевого самоврядування. Із них 34 – це голови громад. Станом на 22 серпня в російському полоні перебувають 8 голів українських громад. Відтак, сьогодні Правління Асоціації міст України знову звернулося до відповідних державних установ та міжнародних організацій докласти максимальних зусиль до звільнення захоплених у полон голів громад та представників місцевого самоврядування!” – підкреслив Віталій Кличко.