Із творчим об’єднанням народних майстрів, самодіяльних художників і умільців “Самоцвіти Запоріжжя” доля звела пані Ларису Васильєву 2003 року як активну учасницю виставок об’єднання. 2005 року молоду талановиту майстриню “самоцвітці” одностайно обрали керівником об’єднання. Маючи чималий досвід рукоділля, крою і шиття, швачки, вона декілька років впритул займається вишивкою стрічками та батиком. Щорічно організовує виставки до Дня міста, Дня Незалежності України в бібліотеці імені О.Горького, в міській бібліотеці імені В.Комарова, на майдані Фестивальному, в парку Металургів.
От і нещодавно відкрили звітну виставку на шостому поверсі мистецтв бібліотеки імені Горького. Щоразу роботи Лариси Олександрівни в експозиції відзначаються новизною і оригінальністю, яскравими кольорами і закоханістю у природу.
Часи міняються, як і його пріоритети. “Самоцвіти Запоріжжя” вижили, живуть вже 37 років, що для подібних творчих об’єднань є винятковим явищем. У нього вливаються нові  талановиті люди.
Але цьому передувала ось така історія. Далекого 1970 року при обласному Будинку природи утворилося об’єднання народних митців “Дива природи”, яке мало статус обласного, бо його ентузіасти були з різних куточків не тільки нашого краю, а й ближніх районів Дніпропетровщини. Випало тоді його очолити мені, Сергію Латанському. Майже щорічно влаштовувалися виставки. Двічі, в 1975 і 1980 роках, роботи об’єднання експонувалися в Москві на ВДНГ. Учасники відзначалися дипломами, медалями. 1980 року я пішов працювати до обласної організації Спілки художників України. Незабаром, 1981 року, вийшла друком книга “Самоцвіти Запоріжжя”, і об’єднання взяло цю назву остаточно. Колектив об’єднання до 2005 року очолював Юрій Краснокутський. Тепер “Самоцвіти Запоріжжя” продовжують крокувати до свого недалекого 40-річчя під орудою Лариси Васильєвої – креативної майстрині.

Сергій ЛАТАНСЬКИЙ,
художник, мистецтвознавець, член НСХУ, НСМНМУ, НСЖУ