У Запоріжжі відбувся всеукраїнський молодіжний проект «Створення координаційних центрів розвитку та підтримки волонтерської діяльності», що проводився в рамках конкурсу грантів Президента України для обдарованої молоді. Практикуючи волонтерство, організатори з’ясували, що в Україні немає єдиної стратегії розвитку волонтерської діяльності, молодь в основному займається волонтерством не системно, не використовуючи ті можливості, що дає волонтерська діяльність при побудові власної кар’єри. Реалізація проекту – перший крок до розв’язання системних проблем. Учасники з усієї України – активні волонтери, керівники громадських організацій та молодіжних волонтерських рухів – отримали теоретичні та практичні знання, а найголовніше – корисні знайомства, що допоможуть їм розвивати волонтерський рух на місцях.

За програмою проекту учасники  познайомилися один із одним у форматі «Українського вечора», відвідали «НГО-базар», де  презентували власні організації, отримували корисні знання про SMM та нетворкінг у волонтерській діяльності, знімали соціальну рекламу,  спрямовану на популяризацію волонтерської діяльності, мали чудову розважальну вечірню програму, оцінили красу острова Хортиці та відвідали історико-культурний комплекс «Запорозька Січ».

Підсумовуючи захід, організатори заявили, що треба зробити такий проект традиційним для Запоріжжя, що дозволить місту стати всеукраїнським центром розвитку, підтримки молодіжного волонтерства. Партнерами проекту стали  SMMSTUDIO, Velichko Smart Events, студентська рада ЗНУ, Запорізький обласний центр молоді Арника Альтиссима , ГО «Запорізький вектор». Проект пройшов за підтримки Мiнiстерства молоді та спорту України та Управління молоді, фізичної культури та спорту Запорізької ОДА.

Євген ПАНТЕЛЕЄВ