Вчора, 13 травня на базі Запорізької обласної універсальної бібліотеки ім.. Горького пройшов безкоштовний тренінг з надання екстреної долікарської допомоги від запорізької обласної організації Товариства Червоного Хреста України.  Волонтери розповіли пересічним громадянам, як за допомогою алгоритмів надання допомоги можна врятувати життя.

Тренінг складався з кількох тем: серцево-легенева реанімація, кровотечі, травми, переломи та удари різних частин тіла та інші. Учасники мали змогу один на одному випробувати ефективні прийоми, а представники Червоного Хреста надавали інструкції, як робити правильно. Крім того слухачі дізнались, що має бути в особистій аптечці.

naafKSe9mtU

Перед тим, як надати постраждалому допомогу слід потурбуватися й про власну безпеку щоб порятунок життя не обернувся неприємністю для рятувальника. Для цього місце події слід оглянути, а раптом десь оголений дріт? Якщо це приміщення після вибуху – перекриття можуть бути ненадійні. Ще одна загроза безпосередньо від потерпілого, адже людина що знаходиться у без свідому стані у критичній ситуації може проявити агресію. Тому підходити потрібно з голови, постійно підтримувати контакт ромовою, а також попросити перехожих допомогти. При зверненні не кожна людина погодиться, тому потрібно розмовляти рішуче, усвідомлюючи свої дії: «Ви, викличте швидку!».

sGxeQ0qq1YA kaIi7rMIAJg GCRh4zJmIas 72VCSe0ddLQ

Деталі читайте у газеті «ЗС» 18.05