Представники Запорізького регіонального відділення Асоціації міст України (АМУ) обговорили проблемні питання розподілу державних субвенцій, наповнення місцевих бюджетів. Така нарада пройшла сьогодні в Запорізькій обласній державній адміністрації. Всі зібрані пропозиції планується направити в Кабінет Міністрів України.

Міський голова Володимир Буряк підкреслив, що для Запоріжжя важливо вирішити ряд питань. Одне з них – розподіл державної субвенції на ремонт доріг місцевого значення. Недофінансовуються освітня і медична субвенція, місто змушене направляти на це власні кошти і так далі.

– Обласним бюджетом було розподілено 187 мільйонів гривень на ремонт доріг місцевого значення. З них Запоріжжя не отримало жодної гривні. 109 мільйонів гривень освітньої субвенції місту необхідно додатково для виконання вимоги про підвищення зарплат педагогам, – сказав Володимир Буряк.

Міський голова нагадав і про ситуацію із забезпеченням хворих на цукровий діабет інсуліном. Відзначимо, ці витрати повинні компенсуватися за рахунок державної субвенції. Однак вона не повністю покриває потреби. Це стосується і Запоріжжя. На сьогодні місту на ці цілі необхідно додатково 14 мільйонів гривень. Це при тому, що 12,8 мільйона гривень вже виділено з міського бюджету.

– Порушував це питання в Кабінеті Міністрів України. Державна субвенція не покриває потребу. Ми виділили на ці цілі гроші з міського бюджету, яких достатньо до кінця третього кварталу. Однак необхідно профінансувати четвертий квартал, – заявив Володимир Буряк.

Аналогічна ситуація із забезпеченням процедури діалізу необхідними витратними матеріалами. Тут також необхідне додаткове фінансування державної субвенції.