Міський голова Володимир Буряк сьогодні зустрівся з Надзвичайним та Повноважним Послом Швеції в Україні паном Мартіном Хагстрьомом. Обговорили можливі напрямки подальшого запорізько-шведського співробітництва. Говорили про запорізький аеропорт, проект «Безпечне місто» та багато іншого.

Надзвичайний та Повноважний Посол Швеції в Україні пан Мартін Хагстрьом сьогодні знаходиться з робочим візитом у Запоріжжі. У програмі візиту – зустріч з представниками влади, відвідування «Запоріжсталі», Запорізького національного університету, Запорізького обласного онкологічного диспансеру. Зокрема посол планує взяти участь в офіційній церемонії з нагоди придбання Запорізьким обласним онкодиспансером лінійного прискорювача шведської компанії ELEKTA.

Міський голова Володимир Буряк наголосив, що Запоріжжя зацікавлене у розширенні співробітництва зі Швецією, у тому числі й в участі шведського бізнесу у реалізації місцевих проектів.

– Радий, що останнім часом Запоріжжям цікавиться все більше представників інших країн. У тому числі й Швеції. Для мене також важливо, що представники шведського бізнесу зацікавлені у співробітництві не лише з запорізькими підприємствами, а й з органами місцевого самоврядування. Один з прикладів – придбання лінійного прискорювача для обласного онкодиспансеру. Запоріжжя також зробило свій внесок у його придбання – 15 мільйонів гривень з бюджету міста, – сказав Володимир Буряк.

Відзначимо, обладнання було придбане за кошти обласного і міського бюджету Запоріжжя, а також завдяки допомозі відомого українського політика Олега Ляшка і так далі.

Є й інші успішні приклади співробітництва. Зокрема у рамках проекту «Безпечне місто» у Запоріжжі вже встановлюють камери відеоспостереження шведського виробництва.

Депутат міської ради, голова бюджетної комісії Руслан Божко наголосив, що Запоріжжю цікавий досвід так званих «донорських» програм, які реалізує Швеція в Україні. Ці проекти можуть стосуватися розвитку транспорту, інфраструктури, переробки сміття. Адже шведські напрацювання у цій сфері є досить значними.

– Існує зацікавленість шведського бізнесу співробітництвом у комерційній, інвестиційній сферах. Зараз виникає все більше можливостей для роботи в Україні. Швеція активно підтримує реформи у вашій країні. Сьогодні було розглянуто багато цікавих напрямків для співробітництва з Запоріжжям. Впевнений, що подальша співпраця буде успішною, – заявив Мартін Хагстрьом.

Посол Швеції наголосив, що розвиток запорізького аеропорту також позитивно відобразиться на поглибленні співробітництва. Зокрема великим плюсом у цьому відношенні є наявність регулярного авіаційного сполучення між Варшавою та Запоріжжям. Представники шведського бізнесу отримали можливість скористатися цим рейсом для налагодження співробітництва з Запоріжжям, адже Варшава є великим авіаційним транспортним хабом.

Міський голова висловив думку, що візит Посла Швеції стане поштовхом для розвитку співробітництва в економічній, культурній і туристичній сферах.