Учетверо збільшити кількість індійських студентів у Запоріжжі, а також співпрацювати із запоріжцями в сфері металургії та  моторобудування, допомогти у вирішенні проблем енергоефективності пообіцяв  Надзвичайний та Повноважний посол Республіки Індія в Україні Маноджем Кумаром Бхарти під час офіційної зустрічі в приміщенні Запорізької міськради з головою міста Запоріжжя Володимиром Буряком. Посол із Запорізьким мером спільно обговорили подальше співробітництво у промисловості, сфері освіти та можливі спільні культурні проекти.

Володимир Буряк розповів індійській делегації про особливості Запоріжжя, акцентував увагу на промисловості та культурному житті. Повідомив, що наше місто є одним з найбільш інвестиційно-привабливих, та про готовність спільного розвитку інфраструктури міста.

– У Запоріжжі працюють вісім вузів, – зазначив Володимир Буряк,  – і мені дуже приємно, що в Запорізькому медуніверситеті навчається 800 студентів з Індії, які також беруть активну участь у громадському житті міста. Нещодавно я відвідав індійську громаду в університеті, студенти підтягнуті. Було б добре, якби індійці навчалися ще й в наших технічних вузах. Міська влада є гарантом того, що бізнес у Запоріжжі буде чесним і прозорим. Тож пропонуємо тісну співпрацю з індійським бізнесом, зокрема, в енергонаправленні тощо.

Манодж Кумар Бхарти зазначив, що Індія готова розглядати спільні можливі проекти інвестування та створення спільного бізнесу із Запоріжжям. Він пообіцяв, що рекомендуватиме індійським компаніям уважно слідкувати за тендерами, які проводяться в Запоріжжі, та брати участь у цікавих проектах, зокрема, інфраструктурних, сільськогосподарських, культурних та освітніх.

– Та особливу увагу я приділяю економічним зв’язкам, – зазначив посол, – і вчора був безпосередньо на «Мотор Січі»-«Івченко-Прогресі», де обговорив можливості співпраці. Зустрівся також з президентом ЗТПП щодо подальшої співпраці з індійськими компаніями. Зроблю також все можливе, щоб в запорізьких вузах навчалося не 800, а вчетверо більше індійських студентів.

Автор: Євген ПАНТЕЛЕЄВ,

фото Володимира ШЕРЕМЕТА