14 жовтня Запоріжжя святкувало і 75-у річницю визволення міста від нацистських загарбників, а також разом зі всією країною День захисника України.

Головний мітинг з цього приводу пройшов на Алеї Бойової Слави. На нього запросили  ветеранів – тих, хто ніс на своїх плечах тягар війни з нацистами та підіймав країну з руїн після війни. З іще живих 13 визволителів нашого міста на захід змогли прийти лише семеро: Павло Василенко, Раїса Гаврильченко, Євген Гірник, Володимир Гонтарь, Микола Гречко, Микола Корецький, Ніна Ломейко, Володимир Репешко та Андрій Решетіло.

Представники міської та обласної влади сказали багато теплих слів на честь ветеранів, які звільнили Запоріжжя в далекому 1943-му, і тих військовослужбовців, які сьогодні відстоюють незалежність і суверенітет України.

Право запалити «Вогонь пам’яті» на Алей Бойової Слави було надане представникам трьох поколінь – ветерану Другої світової війни, учаснику АТО, вихованцю ліцею «Захисник».

Запоріжці вшанували хвилиною мовчання пам’ять тих, хто загинув, визволяючи Запоріжжя в 1943 році, захищаючи незалежність і територіальну цілісність України у наш час.

До присутніх звернувся міський голова Запоріжжя Володимир Буряк.

– Визволителі Запоріжжя, які вночі з 13 на 14 жовтня штурмом завоювали і відбили місто від ворогів, гідні пошани та поваги. Ми віддаємо пошану всім захисникам та визволителям Запоріжжя, які відстояли місто і пішли далі визволяти неньку Україну. Дорогі ветерани, ваш подвиг і віра в перемогу і сьогодні надихає хлопців та дівчат, які боронять на Сході країни наші кордони. Це передається з покоління в покоління з генетикою, тому що ми – українці. Ми хочемо жити в вільній, суверенній та незалежній Україні. І так воно й буде! –  сказав Володимир Буряк.

За мужність і героїзм в боях за визволення рідного краю у роки Другої світової війни, значний особистий внесок у розвиток ветеранського руху та активну участь у патріотичному вихованні молоді міський голова Володимир Буряк нагородив ветеранів-визволителів міста.

Для гостей заходу звучали музика, вірші; творчі колективи театру «Ві», студії «Арт-стайл», ансамблю «Браво» представили свою вокально-хореографічну композицію «Я ненавиджу війну».

Низько уклонившись перед ветеранами війни і праці, перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков запевнив їх, що в обласного центру є все, щоб місто жило і працювало.

– У нас є повітря священного острова Хортиці, є води Дніпра–Борисфена, є родюча запорізька земля, є вогонь відомої на весь світ запорізької металургії. І в нас є головне – п’ятий елемент: любов запоріжців до свого міста, повага до кожного з ветеранів, який воював і відбудовував Запоріжжя, – сказав Єгор Семенков.

Присутні поклали букети квітів до меморіалу.

Після цього свою програму презентував естрадно-духовий оркестр Запорізького муніципального театру танцю.