На запитання “Запорозької Січі” відповідає начальник управління з питань фізичної культури, спорту та туризму Запорізької міськради Віктор Степаненко.

– Вікторе Григоровичу, на календарі – олімпійський рік. З яким настроєм запорізькі спортсмени зустріли його?
– Настрій оптимістичний. Десять наших спортсменів мають олімпійські ліцензії, чотири – паралімпійські. Олімпійський тримають крок Олеся Повх, Марія Ремень (легка атлетика, естафета 4х100м), Олексій Касьянов (легка атлетика, десятиборство), Вікторія Рибалко (легка атлетика, стрибки у довжину), Олександр Надтонка (академічне веслування), Роман Зозуля, Віталій Наконечний, Олег Степко (спортивна гімнастика), Сергій Фролов (плавання), Георгій Зантарая (дзюдо). Пишаємось мужніми паралімпійцями Марією Помазан (легка атлетика), Михайлом Поповим, Максимом Миколенком (настільний теніс), Олексієм Фединою (плавання).
– Був успішним рік минулий для запорізьких спортивних майстрів?
– Насиченим, вдалим був 2011-й. Приміром візьмемо виступи наших представників на міжнародній арені. Олександр Надтока став чемпіоном світу серед молоді з академічного веслування. Георгій Зантарая – першим на чемпіонаті світу з дзюдо. У командній першості завоював чемпіонство дзюдоїст Станіслав Бондаренко. Володарем Кубка світу з дзюдо став Вадим Синявський. Гор Оганесян удостоївся чемпіонських лаврів європейського рівня з дзюдо серед кадетів. Марія Ремень – чемпіонка Європи у бігові на 200 м у складі збірної країни й чемпіонка континенту з естафети 4х100 м. Безліч срібних і бронзових медалей привезли зі змагань плавці, борці, легкоатлети, шахісти, шашкісти тощо. Усіх і не перелічити.
– Добре виступають наші клуби з ігрових видів спорту?
– Звісно! Флагмани тут – гандбольні команди “ЗТР”, “Мотор-ЗНТУ-ЗАБ”, “ЗНТУ-ЗАБ-СДЮШОР” (чоловіки), “ЗДІА” (жінки), баскетбольні – ”Феро-ЗНТУ”, “КПУ” (чоловіки). Футболісти “Металурга” мають чудові перспективи повернутись до Прем’єр-ліги. Волейболістки “Орбіти-Університет” – серед лідерів.
– Вікторе Григоровичу, олімпійський рік – не лише для олімпійців?
– У виробничій та соціально-побутовій сферах триває робота із залучення робітників і службовців до регулярних занять фізичною культурою й спортом. Нині такою діяльністю охоплено майже 30 000 осіб. Проводяться спартакіади з 6-17 спортвидів у колективах “Запоріжсталі”, “Мотор Січі”, “Трансформатора”, “Дніпроенерго” та інших. На Х Спартакіаді авіабудівників України команда “Мотор Січі” виборола перше місце. Такого ж успіху домігся колектив “Запоріжсталі” на ХХI Спартакіаді металургів і гірників країни. У квітні минулого року у Запоріжжі успішно проведено Місячник “Спорт для всіх – спільна турбота”. Захід охопив 9,8 тис. жителів міста. У його рамках також відремонтовано 198 спортмайданчиків.
Останнім часом проведено оздоровчі спартакіади серед дітей і молоді. У нас зростають спортсмени-розрядники. Улюбленими стали турніри “Біла тура”, “Диво-шашки”, “Шкіряний м’яч”, “Патріот Вітчизни”. Розширюється мережа спортсекцій. Теперішнього часу в Запоріжжі культивується 40 видів спорту, з яких 26 – олімпійські. У дитячо-юнацьких спортшколах навчається 11,4 тис. юних спортсменів. Фізкультурно-оздоровча робота в місті охопила 80,1 тис. населення, що становить 10 % від загальної кількості мешканців. Спортивно-масову та фізкультурно-оздоровчу роботу з усіма верствами населення здійснюють 1433 висококваліфікованих фахівці.
– Наскільки добротна у місті фізкультурно-спортивна база?
– Для занять фізкультурою і спортом жителі Запоріжжя мають у своєму розпорядженні 343 спорт-майданчики (15 з них – зі штучним покриттям і 27 – із тренажерним обладнанням), 16 тенісних кортів, 45 футбольних полів, 6 плавальних басейнів, 234 спортзали, 22 стрілецькі тири, один Палац спорту “Юність”, який незабаром буде капітально оновлений, два легкоатлетичні манежі, один льодовий манеж, 247 приміщень для фізкультурно-оздоровчих занять (із них 105 – з тренажерним обладнанням).
– Є де оздоровлюватись, є де зростати майстрам спорту?
– Усе для цього робимо. Запоріжжя – місто фізкультури і спорту.
– І туризму?
– І туризму. Запоріжжя влючено до списку міст, які залучено до підготовки і проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року. У нас діятиме тренувальна база. Це дасть можливість збільшити кількість туристів, у тому числі і закордонних. У перелік об’єктів включено стадіон “Славутич-Арена” та готель “Інтурист”. Чекаємо гостей ЄВРО-2012 на легендарній Хортиці. У Національному заповіднику “Хортиця” розроблено мережу екскурсійних маршрутів, зокрема, огляд Музею історії запорозького козацтва.