У Запоріжжі завершився ХІІ Міжнародний фестиваль-конкурс “Акорди Хортиці”. Юні учасники-інструменталісти виступили в концертному залі ім. М. Глінки. Також гостей та учасників фестивалю порадували своїми виступами заслужений артист України, піаніст Євген Ржанов, заслужений артист України, бандурист Олег Созановський, Президентський оркестр Республіки Білорусь під диригуванням Віктора Бабарикіна.
У фестивалі взяли участь творчі колективи та окремі виконавці з 20 регіонів України, а також з ближнього зарубіжжя – Росії та Білорусі, кількість конкурсантів цього року сягнула 500 осіб. Запорізьку область представляють не тільки міста Запоріжжя та Енергодар, добре представлена сільська місцевість – загалом від нашого регіону беруть участь 200 кращих юних виконавців, які пройшли обласний відбірковий тур.
До складу журі увійшли 20 провідних музикантів, майстрів мистецтв з України, Росії, Білорусі. Голова журі – викладач кафедри музичного мистецтва Київського інституту музики ім. Р.М. Глієра, засновник музичного об’єднання “MUSIZEUM” (Німеччина), заслужений артист України, професор Євген Ржанов.
Міжнародний фестиваль-конкурс дитячого та юнацького виконавського мистецтва “Акорди Хортиці” – один з не багатьох дитячих музичних форумів, на яких талановиті діти мають унікальний шанс – виступати як солісти з академічним симфонічним оркестром Запорізької обласної філармонії. Виступ із цим яскравим колективом під керівництвом головного диригента, народного артиста України В’ячеслава Реді дав можливість продемонструвати свій талант майже трьомстам юним піаністам, скрипалів та віолончелістів, виконавцям на народних та духових інструментах.