Ботієвська вітроелектростанція, розташована в селі Приморський Посад Приазовського району, стала місцем проведення виїзного засідання Ради оптового ринку електроенергії, де також відбувся  «круглий стіл» на тему: «Впровадження нової моделі ринку електричної енергії України: зміни, ризики, перспективи» за участі заступника Міністра енергетики та  вугільної промисловості України Олександра Светеліка, голови Ради ОРЕ Костянтина Запайщикова, народного депутата  Олексія Рябчина, начальника другого управління досліджень та розслідувань Департаменту досліджень і розслідувань АМК Тетяни Кулішової, члена НКРЕКП Володимира Євдокімова, директора ДП «Енергоринок» Юрія Гнатюка,президента ГО «Енергетична Асоціація України» Василя Котка,начальника Управління організації функціонування енергоринку ДП «НЕК «УКРЕНЕРГО» Олексія Нікітіна, директора ТОВ “Вінд Пауер” Вікторії Сиром`ятової.

Як зазначив у своєму вступному слові голова Ради ОРЕ Костянтин Запайщиков, таке зібрання відбувається вперше на території Запорізького регіону, і його головна мета – окреслити найбільш значущі питання в галузі енергоринку України.

 Запорізький край є одним із найбільших енергогенеруючих і енергоспоживаючих регіонів України. На території області працюють п’ять  енергогенеруючих станцій, які виробляють до 28 відсотків загальнодержавного обсягу електроенергії. Лише  Запорізька АЕС генерує до 50 відсотків усієї електроенергії, виробленої атомними станціями України. Паралельно розвивається і альтернативна енергетика. Наприклад, Ботієвська ВЕС має потужність близько 200 мегават. Вважаю, що ми маємо підтримувати таких потужних інвесторів. Треба порушувати на державному рівні питання встановлення спецтарифу в 30-кілометровій зоні навколо всіх наших електростанцій. Це буде вигідним рішенням для всіх споживачів та розвитку територій. Учасники  засідання побували на об’єктах Ботієвської вітроелектростанції, піднялися на одну з турбін.

Для довідки: у Запорізькій області функціонують три підприємства з транспортування та постачання електроенергії. Постачання електроенергії здійснює ВАТ «Запоріжжяобленерго», яке отримує електроенергію від об’єднаної енергосистеми України, постачає її 760 тисячам побутових споживачів і 22,5 тисячі юридичних. До структури промислових споживачів входять металургійна, машинобудівна, харчова, переробна, хімічна та нафтохімічна галузі.

Євген ПАНТЕЛЕЄВ