З 01 червня 2018 року набуває чинності публічний  договір про надання послуг з вивезення твердих побутових відходів в м. Запоріжжя, який опубліковано на офіційному веб-сайті Виконавця https://weltum.com та в газеті «Запорозька Січ», яка є офіційним виданням Запорізької міської ради.

Також офіційно повідомляємо, що з 01 червня 2018 року припиняється дія всіх договорів про надання послуг з вивезення твердих побутових відходів, укладеними між населенням, що мешкає в приватному секторі та в житловому фонді комунальної власності м. Запоріжжя з одного боку, та ТОВ «ВЕЛЬТУМ-Запоріжжя» (попередні назви ТОВ «РЕМОНДІС Запоріжжя», ТОВ «УМВЕЛЬТ-Запоріжжя») з іншого боку.

Надаємо відповіді на типові питання, що виникають з цього приводу.

Що таке публічний договір?

Публічний договір – це договір зі споживачем на надання йому будь-якої послуги, а публічність дає право на укладання цього договору відразу з усіма споживачами конкретної послуги без підписання письмового примірника Сторонами. Така форма укладання публічного договору передбачена законодавством, зокрема ч.3 ст.205, ст.ст. 633, 641, 642 Цивільного Кодексу України. У даному випадку між мешканцями м. Запоріжжя та ТОВ «ВЕЛЬТУМ-Запоріжжя» укладається договір  про надання  послуги з  вивезення твердих побутових  відходів (ТПВ).

Публічний договір – це дуже  поширена форма відносин між виробником послуги і користувачем. Наприклад: ми користуємося послугами громадського транспорту. Ми не укладаємо договір кожен раз, коли нам потрібно їхати. Це тому, що перевізник взяв на себе публічні зобов’язання, також, наприклад, перукарні, магазини, заклади харчування, де ми просто отримуємо послугу і розраховуємося за неї.

Наше підприємство надає послугу всім, хто її потребує. У процесі життєдіяльності сміття утворює кожен мешканець

м. Запоріжжя, а оскільки наше підприємство Рішенням виконавчого комітету Запорізької міської ради від 19.11.2009р. за № 495 визнано Виконавцем послуги з вивезення побутових відходів для населення, що мешкає в житловому фонді комунальної власності міста Запоріжжя та Рішенням виконавчого комітету Запорізької міської ради від 25.07.2012 за № 32 визнано Виконавцем послуги з вивезення твердих побутових відходів з приватного сектору міста Запоріжжя, то виходить, що ми надаємо наші послуги всім без виключення мешканцям м. Запоріжжя. Відповідно і сплачувати мають всі. Оплата проводиться на підставі отриманих рахунків. Громадяни пільгових категорій повинні надати нашому підприємству документи, що підтверджують право на пільгу. Отримувачі субсидій повинні звернутись у районне управління соціального захисту населення.

Досить часто громадяни стверджують, що вони взагалі не залишають сміття і що його у них просто немає

Але твердження, що в сучасній приватній садибі взагалі не утворюються тверді побутові відходи, не витримує критики. Так, у  приватній садибі більші можливості щодо утилізації органічних відходів (від городу, саду, кухні, тваринництва). Це все можна скласти на компостну купу і незабаром використати як добриво. Але немає можливості безпечної утилізації на місці безлічі побутових відходів: від пакувальної тари, зокрема полімерної, пляшок, засобів гігієни, електроніки, електротехніки тощо. Усе це неможливо безпечно утилізувати в садибі. Тобто доволі велику частину побутових відходів  доводиться вивозити із садиби для переробки й утилізації. Більш за все, це сміття просто викидається десь у канаві, на стихійному сміттєзвалищі, у парках, скверах і навіть на кладовищах, за межами міста в полях та лісах. Як правило, «організаторами» стихійних сміттєзвалищ в переважній більшості є недобросовісні громадяни, котрі не бажають укладати договори на вивезення відходів та сплачувати за вивезення. Тому вздовж наших доріг, річки, в інших місцях загального користування замість соковитого різнотрав’я «квітують» купи різного непотребу, викинуті горе-господарями.

Також деякі жителі стверджують : «я все спалюю», «я все закопую» та подібне…

Так от – існує доволі багато речовин, які в принципі не можна ані спалювати, ані закопувати, ані викидати просто неба. Спалювання такого роду сміття є дуже небезпечним для оточуючих, так як у повітря викидається при цьому дуже багато небезпечних для життя людини речовин. Потім цим повітрям дихають мешканці сусідніх будинків, і що найстрашніше – діти. Це є грубим порушенням законодавства України. Те ж саме стосується і закопування сміття у себе на ділянці. Не одна розсудлива людина не буде отруювати землю  і ґрунтові води собі та сусідам шляхом такого роду “утилізації” . Тому знову ж таки це сміття кудись просто викидається.

Дехто вважає, що достатньо викинути сміття від приватного домогосподарства до урни на території міста, або вночі підкинути сусідам у контейнер багатоквартирного будинку чи просто виставити мішки на вулиці по маршруту руху сміттєвоза, і це все безкоштовно.

Але ж сміття потрібно зібрати і завантажити до сміттєзбиральної машини та вивезти до полігону ТПВ. Безкоштовно не поїде жодна машина – потрібно пальне, працівники теж безкоштовно працювати не будуть. Тому висновок один – безкоштовне вивезення відходів неможливе.

Порядок отримання пакетів для вивезення побутових відходів.

1.      Зробити оплату на особистий рахунок через банківське відділення (вартість послуги, помножена на кількість зареєстрованих у житловому приміщенні осіб).

2.      Отримати пакети для вивезення ТПВ у голови квартального комітету (уповноваженої особи). Якщо пакети на території вашого кварталу не видаються, їх можна  отримати в офісі ТОВ «ВЕЛЬТУМ-Запоріжжя» за адресою: м. Запоріжжя, вул. Іванова,99.

3.      Адресу голови квартального комітету (уповноваженої особи) можна дізнатися по тел.228-55-19 або на офіційному веб-сайті Виконавця https://weltum.com.

Наголошуємо, що після публікації процедура укладання публічного договору вважається завершеною.

При виникненні певної заборгованості підприємство буде вимушене стягувати цю заборгованість у судовому порядку з усіма відповідними для боржника наслідками. Відразу попереджаємо, що боржнику, перш ніж оскаржити наявність заборгованості, потрібно буде в суді довести, що його життєдіяльність унеможливлює утворення відходів. І що ціла низка Законів України стосується всіх громадян України, крім нього.

Шановні мешканці м. Запоріжжя! При виникненні будь-яких запитань, наприклад, потрібно скорегувати кількість осіб за певним місцем проживання або виникла потреба уточнити іншу інформацію, запрошуємо завітати до ТОВ «ВЕЛЬТУМ-Запоріжжя» за адресою: м. Запоріжжя, вул. Іванова, 99. Дізнатися подробиці ви також можете за телефонами абонентського відділу: 228-55-09, 228-55-19.

Користуючись нагодою, просимо мешканців міста, керівників підприємств, установ та організацій у м. Запоріжжя по-новому поглянути на питання благоустрою тих територій, за які ви несете відповідальність, де працюєте та проживаєте. Закликаємо всіх без винятку дбати про чистоту рідного міста та дотримуватись правил благоустрою. Лише таким чином ми разом забезпечимо чистоту і порядок.

ТОВ «ВЕЛЬТУМ-Запоріжжя»