Якості навчання французької мови у 30 запорізьких школах був присвячений захід під назвою ательє «FLE: інноваційні методи викладання». Захід відбувся на базі Запорізької гімназії №71. Організатором виступили департамент освіти та науки Запорізької міської ради та французький культурний центр «Альянс Франсез».
Як відзначила директор департаменту освіти та науки Юлія Погребняк, знання іноземних мов для нинішніх школярів – це одна із базових компетенцій, адже саме це відкриває їм світ. Французька в школах міста займає не першу позицію. Але якість фахівців при цьому повинна залишатися на високому рівні. В Запоріжжі 50 педагогів викладають французьку, на майсер-класи з удосконалення рівня фахової майстерності та розвитку мовленнєвих навичок, а також поширення інноваційних методів викладання французької мови прийшло 36 із них.
У січні цього року надійшов лист Міністерства освіти і науки, який регламентує проходження державної підсумкової атестації з іноземних мов на цей рік. Випускники, які отримали в 2017 і 2018 роках міжнародний сертифікат DELF або DALF екзамену з французької мови можуть зарахувати його як результат атестації.
Ательє для вчителів провела директор французького культурного центру «Альянс Франсез» Людмила Богдановська. Вона надала учасникам заходу повну інформацію щодо підготовки школярів до іспиту DELF/DALF.
Нагадаємо, DELF та DALF є офіційними дипломами Міністерства освіти Франції, які підтверджують рівень володіння французькою мовою кандидатів-іноземців для можливих роботодавців, а також при вступі до вищих навчальних закладів Франції та франкомовних країн.
– У світі 178 акредитованих центрів, які мають право приймати такі іспити. «Альянс Франсез» працює у Запоріжжі з 1994 року, і це єдиний сертифікований центр у регіоні, який має право приймати іспит DELF/DALF. Вже 6 років ми приймаємо цей екзамен. Минулого року 57 запоріжців і мешканці інших міст його успішно склали і продовжили навчання у французьких університетах. Цей диплом дає можливість нашим дітям далі вчитися та отримати якісну освіту за сучасними спеціальностями, – відзначила Людмила Богдановська.