У рамках міської програми в Запоріжжі продовжують виділяти гроші на стерилізацію бездомних тварин, щоб гуманно зменшити їхню популяцію. За останній місяць працівникам КП «Побутовик» по всьому місту вдалося простерилізувати близько 100 тварин.
– У травні було проведено тендер. Тепер всі необхідні ветеринарні процедури проводяться у «Ветсвіті». Стерилізацію виконують тільки тварин жіночої статі, – розповіла інспектор по тваринах КП «Побутовик» Ольга Петренко.
За словами Ольги Петренко, якщо запоріжці хочуть, щоб фахівці провели роботу з тваринами, які мешкають в конкретному дворі або біля офісу, вони повинні звертатися саме в КП «Побутовик» за телефоном 222-77-13. Потрібно лише вказати ПІП, адресу, кількість собак та котів жіночої статті, і після цього інспектори вносять інформацію в базу даних. На сьогодні вже у черзі близько 500 тварин. Найбільше диких бездомних тварин знаходяться на околицях міста. Тому в штаті КП є і ловець, який виловлює собак.
Для зручного транспортування тварин у клініку міська влада закупила спеціальну машину. У цій машині знаходиться шість великих кліток, в які садять тварин і транспортують до потрібного місця. Так, у середу у Заводському районі повезли на стерилізацію п’ятьох собак. Великих і малих тварин насилу завантажили. Тварини дуже пручалися і не хотіли заходити в клітку.
– Кілька років тому волонтери Заводського району почали займатися стерилізацією бездомних тварин. На жаль, тоді не було міської програми, і ці собаки стерилізувалися за рахунок волонтерів. Зараз ми вдячні, що депутати нарешті затвердили цю програму, і вона почала працювати в кінці минулого року, – поділилась волонтер Марія Говяда. – Дуже зручно, що за один день на стерилізацію можна віддати до 5 собак. Минулого року ми стерилізували порядку 30 собак. Усі собаки безпритульні, але ми стараємося, щоб у кожної тварини був свій куратор. Він годує собаку двічі на день, слідкує за її здоров’ям, якщо собака відчуває себе погано, ми відвозимо її до лікаря на консультацію. Багатьох собак забирають небайдужі запоріжці.
Волонтер зазначила, що до прийняття цієї програми ситуація з безпритульними тваринами була досить сумною. Всюди були «собачі весілля», агресивно налаштовані тварини. А зараз після стерилізації вже привита, чіпована та стерилізована собака випускається назад, у ту зону, де вона проживає.