Під час пленарного засідання депутати ухвалили зміни до важливих програм та встигли посваритися

В Запоріжжі відбулась 9 сесія Запорізької міської ради, на якій були проголосовані як важливі питання життєзабезпечення міста, так і обговорені деякі заяви та процедурні моменти. Адже через несвоєчасне подання депутати не змогли вивчити текст звернень до Верховної Ради, підготовлені політичними фракціями, через що ті й не були опрацьовані

Під час пленарного засідання депутати розглянули та ухвалили зміни до важливих програм, зокрема до програми «Охорона здоров’я міста Запоріжжя на період 2019-2021 роки». За цією програмою було збільшено видатки на 46,9 млн грн. З них, зокрема 1,1 млн грн буде спрямовано на проведення профілактичних щеплень проти грипу майже 5 тис. працівників бюджетної сфери з групи ризику.

Серед впроваджених змін у кошторис програми охорони здоров’я – виділення 29,5 млн грн на здійснення заходів, спрямованих на запобігання поширенню та ліквідації спалахів коронавірусної хвороби. Кошти підуть на забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення хворих, придбання обладнання (моніторів пацієнта, аспіратора, апаратів ШВЛ, кисневих концентраторів та ін.), забезпечення медичних працівників засобами індивідуального захисту. А закладів охорони здоров’я – швидкими тестами, дезінфікуючими засобами. Також кошти спрямовані на влаштування та ремонт киснепроводів для лікування хворих на Covid-19.

На 21,4 млн грн збільшено видатки для забезпечення фінансування комунальних некомерційних підприємств охорони здоров’я другого рівня. 5,6 млн грн підуть на забезпечення дефіциту заробітної плати з нарахуваннями для КНП «Міська дитяча лікарня №5» та КНП «Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» через недостатнє фінансування НСЗУ за пакетами медичних послуг (вартість тарифів на медичні послуги не відповідає фактичним витратам тощо).
Ще понад 11 млн грн виділені на оплату праці з нарахуваннями медичному персоналу, що лікують хворих на ковід.
Депутати міської ради виділили більше коштів і на освітню сферу. На поточні та капітальні ремонти закладів освіти, придбання нового навчального спецобладнання та облаштування прилеглих територій. Збільшено фінансування відновлення школи №53 на суму 10,4 млн грн.

Також згідно з рішенням сесії Запорізької обласної ради, збільшуються асигнування іншої субвенції з місцевого бюджету на суму 1,7 млн грн на проведення реконструкції будівель закладів загальної середньої освіти. Передбачено реконструкцію частини будівлі, облаштування міні-футбольного майданчика зі штучним покриттям, будівництво роздягалень та душових у Запорізькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №38 на суму понад 1 млн грн. Буде профінансовано встановлення дитячого майданчика у ДНЗ № 169 «Берегиня» на суму 658 тис. грн.

Крім того, в ході сесії депутати затвердили перерозподіл коштів в освітній сфері. Так, у зв’язку зі зменшенням фактичної кількості діто-днів для забезпечення харчуванням учнів закладів загальної середньої освіти пільгових категорій, склалася економія коштів на загальну суму 1,8 млн грн, яку перерозподілять. Всього по програмі «Освіта на 2019-2021 роки» збільшили видатки на загальну суму 9,5 млн грн.

У ході пленарного засідання міськради депутати розглянули зміни до міської програми соціального захисту населення на 2019-2021 роки. На підтримку внутрішньо переміщених осіб планується спрямувати додатково 167 тис. грн, які підуть на покриття витрат, пов’язаних із проживанням у модульному містечку цієї вразливої групи населення.

Ще 1,1 млн грн додатково піде на забезпечення виплати компенсацій фізичним особам, які надають соціальні послуги на непрофесійній основі, громадянам похилого віку, особам та дітям з інвалідністю, а також хворим, які не здатні до самообслуговування.

Депутати спрямували додаткові кошти для збільшення фінансування спортивної сфери. Також спрямували субвенції з обласного бюджету на ремонт одразу кількох об’єктів спортивної інфраструктури.

Після закінчення сесії ми попросили депутатів ЗМР прокоментувати хід та ухвалені рішення сесії.

Як сказав Геннадій Наумов (Партія Володимира Буряка «Єднання»), найбільш нагальним питанням на цій сесії було виділення коштів на систему охорони здоров’я міста Запоріжжя.

248892752_2998171317163597_2568675983215773163_n
– Наприклад, на додаткове забезпечення ліжко-місць, які ми відкрили на базі 5 міської лікарні екстреної медичної допомоги, – підкреслив Геннадій Наумов. – Також забезпечення кисневими концентратами, додаткове придбання ШВЛ, як і додаткові виплати, що передбачаються Законом щодо лікарів, які системно працюють з хворими на COVID.
Крім того, важливим назвав депутат проголосоване питання заробітної плати освітянам та видачі стипендій в ПТУ.
– Хочу зазначити, що ще на початку сесії у депутатів виникли запитання до деяких проєктів рішень, які передбачали звернення до депутатів Верховної Ради, Кабінету Міністрів та Президента України. Це скоріше популістичні звернення, хоча питання і важливі, – вважає Геннадій Наумов. – Проте, такі проєкти не повинні виникати безпосередньо на самій сесії чи за день до неї, оскільки дуже важливі.

Депутатка від Партії Володимира Буряка «Єднання» Надія Севальнєва згодна з колегою.

нс
– На цій сесії була спроба окремих депутатів внести свою політичну складову, яка не мала успіху, – сказала Надія Севальнєва. – Безумовно, ті документи, які пропонувалися тут прийняти зі слова, повинні бути попередньо розглянуті на комісіях і вивчені кожним депутатом. Займати дорогий час на сесії просто для того, щоб позначити свою політичну силу – так робити не можна. Це чистої води популізм.

Надія Севальнєва додала, що зараз ми переживаємо складний період ще й з тієї причини, що попереду кінець року і потрібно переглянути низку програм, які були на порядку денному, для того, щоб провести корекцію бюджету на цей рік.
– Найважливішими, на мій погляд, були прийняті рішення, які стосувалися перегляду програмних питань та корекції бюджету, – зазначила депутатка. – Адже рік ми маємо закінчити без будь-яких особливих колізій. І, безумовно, фінансова частина відіграє тут вирішальну роль. На майбутнє хотілося, щоб в сесійній залі було менше політики і більше розглядалося тих питань, які обговорювалися на комісіях, були вивчені депутатами, які приймаються вже усвідомлені рішення, додала Надія Севальнєва.

Депутат від Партії Володимира Буряка «Єднання» Сергій Ільченко зазначив:
– Нарешті ми вийшли з політичної кризи в міськраді, яка була висмоктана з пальця, на мою думку. Почалася конструктивна робота. Звичайно ж, політика все ще присутня, прослизають популістські заяви. Особисто мені, як представнику громади, це не сильно до вподоби.

си
На сесії також запорізькій спортсменці надали від міста фінансову допомогу на придбання житла. Паратхеквондистка Вікторія Марчук є шестиразовою чемпіонкою світу, чотириразовою чемпіонкою Європи, чемпіонкою Азії, Африки, Кореї, США, Йордану, Єгипту, Туреччини, Ірану, багаторазовою чемпіонкою України. До того ж Вікторія Марчук представляла Запоріжжя на Паралімпіаді-2020 у Токіо, де посіла п’яте місце.