Для реабілітації бійців АТО в Центрі амбулаторної фізичної реабілітації на базі міської клінічної лікарні №3 зроблять соляну кімнату та інгаляторій. Це питання виноситься на сесію міської ради.

Завідуюча фізіотерапевтичним відділенням Тетяна Гурова розповіла, що перебування в спелеокамері – це унікальна можливість оздоровити організм або відновити його сили під час реабілітаційного періоду. Можна також позбавитися депресії, синдрому хронічної втомленості, який в останній час став хворобою віку.

–   Головна терапевтична дія спелеокамери полягає у стимуляції метаболізму (процесів обміну), завдяки чому з організму виводяться токсичні елементи, які замінюються природними іонами натурального походження. Мікрочастки солі, потрапивши до дихальних шляхів, очищують організм від шкідливих бактерій. Соляна кімната – це імітація повітря морського узбережжя. У великому місті, де загазованість повітря станове 52% та кожний третій мешканець страждає на алергію, спелеокамера повинна бути у кожному лікувальному закладі, школі, дитячому садку, сказала фізіотерапевт.

До речі, в Запоріжжі соляні кімнати вже є в обласній лікарні та лікарні №7.