DSC08974Як повідомляє департамент по управлінню житлово-комунальним господарством міської ради, станом на 1 лютого 2017 року в Запоріжжі зареєстровано 834 ОСББ в 852 житлових будинках. При цьому в січні 2017 року було створено 11 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, у 2016 році – 692 ОСББ в 710 житлових будинках.

У департаменті по управлінню житлово-комунальним господарством відзначають, що створивши об’єднання співвласників мешканці отримують ряд переваг. Серед них можливість колективного прийняття рішень щодо управління будинком, реконструкції і ремонту будинку, контролю за використанням коштів та якістю наданих послуг.

ОСББ має можливість отримати кошти з міського бюджету на проведення капітального ремонту, вибирати виконавця житлово-комунальних послуг, самостійно обслуговувати будинок, встановлювати власний розмір внеску за обслуговування будинку та прибудинкової території.

Об’єднання співвласників дозволяє економити кошти за рахунок неприбуткового статусу організації, ефективно управляти майном, одержувати додаткове фінансування за рахунок господарської діяльності (сервітути, здача в оренду допоміжних приміщень).

ОСББ також можуть залучати кредити на реалізацію енергозберігаючих, енергоефективних заходів на пільгових умовах, у рамках спеціальної державної програми.