9 лютого Запорізьку область відвідали очільники судової влади України.Голова Верховного Суду Валентина Данішевська, голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк, голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк, голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков. Вони взяли участь в урочистостях з нагоди відкриття нової адміністративної будівлі Орджонікідзевського районного суду Запоріжжя. Також в Апеляційному суді Запорізької області провели круглий стіл на тему: «Застосування нового процесуального законодавства» та прес-конференцію на тему перспектив судової реформи.
Минув майже рік, як Закон про вищу раду правосуддя імплементував зміни до Конституції. Таким чином судова влада отримала всі механізми для забезпечення правосуддя. Касаційною, а в деяких випадках й апеляційною інстанцією зараз є Верховний суд.
Вища кваліфікаційна комісія вперше в історії України провела відкритий конкурс на посади суддів у Верховний суд. У ньому можна було взяти участь не тільки суддям, але й адвокатам і навіть науковцям. Записи співбесід і тестування суддів є в відкритому доступі в Інтернеті.
За рік судовою системою країни розглянуто близько 3,5 мільйонів справ. Але нерозглянутих справ ще залишається чимало. На жаль, українські суди відчувають кадровий голод.
Голова Верховного суду Валентина Данішевська (до речі, наша землячка) розповіла журналістам про перші результати роботи Верховного Суду.
За її словами, на сьогодні законодавча частина судової реформи вже практично позаду. Нині триває структурна частина реформування.
– Раніше в Україні існувала чотириланкова система судів вищої інстанції, її замінено триланковою, яка існує у переважній більшості країн світу. Тобто Верховний суд є касаційною інстанцією. Також він розглядає справи і як апеляційна інстанція, – повідомила голова Верховного суду Валентина Данішевська. Вона розповіла, що Верховний суд розпочав роботу 15 грудня. У ньому працюють чотири касаційні суди, а також велика палата. За цей час надійшло 75 тисяч справ, що не були розглянуті раніше спеціалізованими судами. 115 суддів Верховного суду вже розглянули близько 6 тисяч із цих справ. – Ми просимо українців поставитися з розумінням до ситуації. На розгляд усіх цих справ знадобиться багато часу. На суддів зараз велике навантаження, – сказала Валентина Данішевська.
Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков розповів, що в судах України на сьогодні 2000 вакансій.
Наприклад, в Апеляційному суді Запорізької області за штатом має працювати 71 суддя. Насправді працюють тільки 20, що складає менше 30%.
Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк наголосив на актуальному питанні оптимізації судової системи.

Орджонікідзевський суд змінив адресу
У Запоріжжі міська влада докладає зусиль задля створення належних умов для формування правової системи європейського рівня, яка працюватиме в інтересах громадян та держави.
9 лютого Орджонікідзевський районний суд офіційно змінив адресу. Тепер він знаходиться на вулиці Перемоги, 107б. До цього працівники суду займали приміщення на першому поверсі житлового будинку, що створювало незручності як спеціалістам установи, так і відвідувачам, а також мешканцям будинку.
За сприяння міської влади двоповерхову будівлю колишнього дитсадка передали територіальному управлінню Державної судової адміністрації в Запорізькій області. Реконструкцію здійснили коштом державного бюджету.
Суд потребував виділення іншого приміщення не тільки з точки зору сучасних вимог щодо площі суду, але й з метою досягнення максимального рівня безпеки звичайних мешканців житлових будинків, а також у зв’язку з тим, що територія навколо будівель суду не пристосована для під’їзду конвойних автомашин, та і взагалі було недостатньо місця для стоянки автотранспорту.
29 березня 2017 року п’ятнадцятою сесією Запорізької міської ради прийнято рішення №60 про передачу до державної власності об’єктів нерухомості права комунальної власності територіальної громади м. Запоріжжя на вул. Перемоги, 107б, які з лютого 2015 року перебували у користуванні територіального управління Державної судової адміністрації України в Запорізькій області.
27 вересня 2017 року Кабінетом Міністрів України видано розпорядження №685-р, яким погоджено передачу будівлі і споруд на вул. Перемоги 107б із власності територіальної громади м. Запоріжжя в державну власність з віднесенням їх до сфери управління Державної судової адміністрації. У листопаді 2017 року територіальним управлінням Державної судової адміністрації України в Запорізькій області зареєстровано право власності на зазначену будівлю за Державною судовою адміністрацією України.
Реконструкція будівлі тривала з квітня по грудень 2017 року та здійснювалася із застосуванням сучасних технологій енергозбереження. IMG_8867
Зараз у суді обладнано дев’ять залів для судових засідань (раніше їх було 4), працюватимуть 18 суддів. Створені комфортні умови для відвідувачів, розміщене сучасне обладнання. Вхід до будинку обладнаний двома пандусами.У будівлі суду наявна система вентиляції з рекуперацією тепла, яка забезпечує постійний обмін повітря, забезпечує приміщення суду повітрям з комфортною температурою з одночасним зменшенням навантаження на систему опалення. Робота установки реалізується наступним чином: тепле повітря з приміщення системою повітропроводів потрапляє до теплообмінника, у якому нагріває тепле повітря з вулиці. У подальшому свіже повітря, маючи більш комфортну температуру (+18 0С), поступає далі у приміщення.
Наявність теплопункту, обладнаного сучасним лічильником обліку тепла, дозволяє контролювати витрати теплової енергії та на 80% зекономити споживання теплоносія (в залежності від температури зовнішнього повітря автоматично регулюється кількість подачі теплоносія, що в свою чергу зменшує витрати на утримання будівлі у холодну пору року).
Зменшення навантаження на систему опалення також досягається за рахунок комплексної дії системи рекуперації та теплопункту, оскільки нагрівання вуличного повітря також здійснюється за рахунок гарячої води з теплопункту.
Централізована система кондиціонування інвенторного типу дозволяє зменшити енергоспоживання до 30% порівняно зі звичайною.
Утеплений фасад з якісною теплоізоляцією та енергоефективні металопластикові вікна і двері запобігають втратам тепла.
Облаштування скатної покрівлі з полімерним покриттям дозволяє експлуатувати покрівлю без проведення капітального ремонту близько 50-70 років.
Під час реконструкції застосовано безканальну прокладку зовнішніх мереж теплопостачання за рахунок прокладання безшовних предізольованих труб, строк експлуатації яких без капітального ремонту становить близько 70-100 років.

Відкриття в Запоріжжі сучасної будівлі суду прокоментував міський голова Володимир Буряк:
– Як міський голова я радий, що громада міста зробила свій вагомий внесок у розвиток системи правосуддя в Запоріжжі, зміцнення його матеріально-технічної бази. Тим більше, що Орджонікідзевський суд знаходиться в центрі міста і несе істотне навантаження. За підтримки депутатського корпусу нам вдалося виділити будівлю, яка за короткий термін перетворилася в по-справжньому сучасний суд. Сьогодні всі ми змогли в цьому переконатися.