За місяць в обігу з’явиться нова монета номіналом 5 гривень

20 грудня Національний банк України вводить в обіг монету номіналом 5 гривень та оновлені банкноти в 50 гривень. Також наступного року оновлять дизайн 200-гривневої купюри та випустять монету в 10 гривень.

Як повідомляє пресслужба НБУ, цими нововведеннями банк завершить оновлення номінального ряду гривні. Осучаснювати гривню та наводити лад в готівкових розрахунках почали ще у 2014 році. За цей час номінальний ряд скоротився до шести монет та шести купюр. З обігу прибрали 1, 2, 5 копійок, припинили випуск 25-копійкової монети. Також, з 25 жовтня з’явилася нова купюра найвищого номіналу – 1000 гривень.

Крім того, для більш надійного захисту від підробок в НБУ змінили дизайн банкнот. Вони містять основні зображення старих купюр, мають аналогічні розміри та подібну кольорову гаму. Однак нові гривні більш захищені завдяки оптично-змінному елементу в вигляді стилізованого зображення водяної лілії, яке поступово змінює колір під час зміни кута нахилу банкноти та захисній стрічці, що має яскраво виражений комбінований оптично-змінний ефект.

Читайте також: Мер Запоріжжя розповів, яким буде бюджет міста в 2020 році