Оновлення дорожнього покриття у дворах центрального району міста розпочалося 24 травня. Фахівці КП «ЕЛУАШ», яке за результатами тендеру визначено виконавцем даних робіт, розпочали ремонт з доріг у дворах по вулиці Шкільній, 48, 50.
Місцева мешканка Олена Савченко проживає у будинку Шкільна, 48, близько 15 років. Як зазначила жінка, за цей час стан дороги щороку погіршувався, видимі ремонти не виконувались, що створювало безліч проблем.
– Дуже добре, що нам роблять дорогу. Ми про це мріяли, бо були великі ями, які заважали пересуватись авто, створювали перешкоди для матусь з візочками. Ми дуже вдячні, що на нас звернули увагу й тепер у нас буде гарна дорога. Це важливо для всіх мешканців, а особливо для наших дітей, які зможуть кататися на велосипедах, роликових ковзанах. Ми сподіваємось, що ми нарешті йдемо у Європу з гарними дорогами, – сказала Олена Савченко.
1-3Як зазначив голова Олександівської райадміністрації Валерій Мостовий, аварійні ділянки обиралися з урахуванням звернень мешканців району, а також згідно постійного моніторингу. Він проводиться фахівцями адміністрації з метою визначення ділянок, які перебувають у найбільш критичному стані та потребують першочергового ремонту.
– Перший об’єкт – будинки по вулиці Шкільній, 45, 48, 50, 44, 46. Всього на цій ділянці буде замінено близько 2 тис. кв. м покриття. Надалі ми будемо виконувати роботи такими блоками по кварталам, зокрема на вулицях Гоголя, Фортечній, Запорізькій, пр. Соборному тощо. З урахування досвіду попередніх років, на деяких ділянках закладено заміну бордюрів, підняття люків. Також, окрім проїзних доріг, буде виконаний ремонт тротуарного покриття на підходах до під’їздів, де ці роботи необхідні, – зазначив Валерій Мостовий.
Майстер ДЕУ №3 КП «ЕЛУАШ» Ігор Назаренко розповів, що цього року в Олександрівському районі виконують середній та ямковий ремонт доріг. У роботі задіяна нова техніка, яка дозволяє швидко та якісно виконувати роботи.
– Ми традиційно розпочинаємо зі зняття основного шару асфальту за допомогою фрези. Далі ми чистимо полотно трактором зі щіткою, потім усуваємо залишки асфальтобетону вздовж бордюрів. На це піде близько двох днів. Далі ми нанесемо бітумну сітку, асфальтоукладник прокладе нове дорожнє полотно. Гарантія на такий ремонт – від 5 років.
Як зазначив Валерій Мостовий, за планами на 2018 рік – замінити близько 17 тис. кв. метрів внутришньоквартальних доріг. На це з міського бюджету виділено 6 млн 700 тис. гривень. У планах райадміністрації замінити близько 8 внутришньоквартальних блоків (від 5-10 адрес у кожному). Орієнтовні терміни виконання робіт – кінець липня 2018 року.
Щодо ремонту з головних доріг району – наразі КП «ЕЛУАШ» вже освоїло кошти, виділені за підсумками минулого року (1/20 від договору у повному обсязі). Наразі в департаменті інфраструктури проходить тендер (який має завершитись у червні), після чого в районі розпочнуться ремонти доріг загального користування. У планах – вулиця Фортечна (колишня Грязнова): від ж/д мосту (межі Олександрівського та Шевченківського району) до проспекту Соборного, Набережна магістраль, ділянки на проспекті Соборному, вулиці Олександрівська, Гоголя тощо.