Згідно з планом підготовки Збройних Сил України в період з 28 березня по 2 квітня в Україні буде проведено стратегічне командно-штабне навчання з органами військового управління. За інформацією заступника обласного військового комісара по роботі з особовим складом полковника Михайла Логвінова, у Запорізькій області заплановано з 24 березня по 2 квітня проведення навчальних зборів з практичним призовом військовозобов’язаних для комплектування загону оборони Мелітопольського об’єднаного міського військового комісаріату в кількості понад 270 осіб офіцерського, старшинського (сержантського) та рядового складу запасу.

Також у Запорізькій області тривають підготовчі заходи до призовної кампанії «Весна 2016», яка триватиме з 1 квітня по 31 травня. Лави Збройних Сил України та інших військових формувань цієї весни поповнять близько 700 призовників із Запорізької області.

За словами військового комісара Запорізького обласного військового комісаріату Олександра Біди, план з відбору кандидатів на військову службу за контрактом на перший квартал поточного року становить 830 чоловік, план на весну 2016 року – 700 осіб. За словами офіцера, область у 2015 році виконала наряд у повному обсязі, але не всі військкомати впорались з плановими завданнями. Велика кількість призовників уклоняється від проходження військової служби.

– Наразі перед нами стоїть завдання з проведення призову на строкову військову службу весною 2016 року. Вже з 15 березня розпочинає роботу призовна комісія, а з п’ятого квітня до 31 травня триватиме відправка перших призовників, – наголосив Олександр Біда.

Із 700 чоловік у лавах ЗСУ служитимуть 100, у частинах МВС – 400, частинах Державної прикордонної служби – 200. Особливістю цьогорічної призовної кампанії є підвищення вимог щодо рівня освіти, стану здоров’я та морально-ділових якостей призовників. На строкову військову службу призиватимуться юнаки від 20 до 27 років, які придатні до проходження служби і не мають підстав для надання відстрочки або звільнення від її проходження.

На військову службу за контрактом приймаються громадяни України віком від 18 до 40 років, які пройшли професійно-психологічний відбір і відповідають встановленим вимогам проходження військової служби. На сьогодні, під час дії особливого періоду, граничний вік призову збільшується до 60 років