Мешканці Заводського району відтепер можуть пройти безкоштовне УЗД на найкращому в місті апараті, що встановлено в міській лікарні №4.

Медичне обладнання вартістю 2,9 млн грн придбали за гроші бюджету міста. До цього більше 10 років тут працював старий апарат, якість досліджень на якому не витримувала ніякої конкуренції.

Про новий апарат лікар УЗД міської лікарні №4 Алла Шевцова розповіла, що він багатофункціональний, має 4 датчика.

  • Візуалізація високого рівня дозволяє проводити обстеження внутрішніх органів, судин головного мозку, щитовидної залози, молочних залоз, гінекологічні дослідження, – каже лікар. – Відтепер легше буде поставити пацієнтам діагнози хвороб органів черевної порожнини, гепатити, жовчнокам’яну хворобу, кисти, панкреатити, злоякісні пухлини в початкових стадіях тощо. Якість зображення на моніторі дозволяє побачити і серйозні деформації, і найдрібніші відхилення від норми.

05-1 (4)Єлизавета Малько прийшла до лікаря з жалобами, а він її направив на додаткові дослідження для уточнення діагнозу. До цього дівчині доводилося проходити УЗД в приватних клініках, тому вона дуже радіє, що зараз зможе зробити УЗД безкоштовно.

Як розповів заступник міського голови Анатолій Пустоваров, нова ультразвукова діагностична система експерт-класу з усіма необхідними датчиками та програмним забезпеченням була придбана за кошти міського бюджету в рамках програми оновлення матеріально-технічної бази медичних закладів Запоріжжя.

  • Міська лікарня Заводського району обслуговує близько 50 тисяч населення. Оскільки район розташований на значній відстані від центру міста, особлива увага приділяється тому, щоб пацієнти могли отримати кваліфіковану медичну допомогу в безпосередній близькості від дому. Саме тому 4-та лікарня, яка несе на собі це навантаження, потребувала кардинального оновлення діагностичного обладнання. Була придбана високоякісна модель нового покоління УЗД, яка, сподіваюсь, прослужить років 10-15 на користь пацієнтам, – наголосив він.

Головний лікар лікарні №4 Інна Бочарникова розповіла, що з 2016 року для центральної клінічної лікарні №4 Заводського району за бюджетні кошти було придбано нові апарати для фізіотерапії, механотренажер для неврологічного відділення, холтерівський монітор, рентгенівський комплекс, гастрофіброскоп, кольпоскопічну систему, електрокардіографи, пульсоксиметри, апарат штучної вентиляції легенів, дефібрилятор-монітор, медичне обладнання для лабораторії, реабілітаційний комплекс для неврологічного відділення, підйомник для хворих неврологічного відділення.

  • Минулого року для лікарні придбали апарат штучної вентиляції легенів, дефібрилятор-монітор, а також телевізори, медичне обладнання для лабораторії, реабілітаційний комплекс для відділення неврології, – на загальну суму 3 млн грн. Цього року близько 5 млн грн виділили на придбання підйомника для пацієнтів неврологічного відділення.

Із нагальних потреб лікарні – придбання нового рентгена, – зазначила Інна Бочарникова.

До речі, цього року за кошти «Громадського бюджету» (295 тис. грн) у лікарні було зроблено поточний ремонт палат для ветеранів війни та учасників АТО.

КУ «Центральна клінічна лікарня №4 Заводського району» є багатопрофільним медичним закладом, в структурі лікарні є стаціонар на 170 ліжок, в якому функціонує кардіологічне, терапевтичне, неврологічне, ендокринологічне відділення та 6 ліжок інтенсивної терапії.

Стаціонарне лікування в КУ «ЦКЛ №4 Заводського району» отримують пацієнти Заводського та лівобережної частини Дніпровського районів у плановому і ургентному порядку.

На базі КУ «Центральна клінічна лікарня №4 Заводського району» функціонує міське ендокринологічне відділення, що надає спеціалізовану медичну допомогу всім мешканцям міста. Щорічно стаціонарну допомогу отримують майже 6 тис. пацієнтів.

У хірургічному відділенні поліклініки та в жіночій консультації КУ «Центральна клінічна лікарня №4 Заводського району» проводяться всі види малих операцій.