9 березня в центрі міста зібралося більше сотні гуляйпільців, які були присутні на знаменній події – в День народження славетного українського Кобзаря, в місті урочисто відкрили пам’ятник на його честь.

Що ж до пам’ятника Володимиру Леніну, то в Гуляйполі його знесли ще в травні 2015 року. Відтоді і підійняли питання, «хто» має зайняти його місце.

Після обговорення з громадськістю та депутатами міської та районної рад, зійшлись на думці, що на вулиці ім. Шевченка має бути встановлений саме пам’ятник Тарасу Григоровичу.

Новенький пам’ятник Шевченку виготовлений зі спеціальних полімерних матеріалів, більше двох метрів заввишки та вагою до півтонни. Пофарбований у відтінок бронзи.

Виготовляли об’єкт на індивідуальне замовлення в Києві майже рік.

Його вартість – більше 300 тисяч гривень. З’явився пам’ятник за підтримки гуляйпільських меценатів, керівника одного із агропідприємств району – Олександра Коростильова,- зазначили під час урочистостей.

За останні два роки місто Гуляйполе єдине в області, де замість монумента Леніна після декомунізації встановили пам’ятник славетному поетові.

Самі гуляйпільці розповіли, що Тарас Шевченко на центральній вулиці – це дуже символічно та патріотично. Саме біля цього меморіалу відбувається велика кількість масових заходів, тут містяни вітають випускників та молодят. А керівництво міста та району впевнені, що це допоможе ще більше з’єднати та згуртували людей і любити свою Батьківщину та її славетних синів.