Запорізькі активісти виявили, що сім модульних укриттів Запоріжжя не відповідають Державним будівельним нормам, пише Суспільне. Запоріжжя.

Представники громадських організацій перевіряли стан захисних споруд, які у місті встановили у січні цього року.

Вони встановили у цих модульних сховищах відсутність кондиціювання повітря, ба більше, сховища не мають дверей.

Також приміщення не мають запасів питної води, медикаментів, засобів пожежогасіння.

За словами голови ГО “Студенство” Богдана Загорулька, на одне модульне укриття з міського бюджету було виділено 420 тисяч гривень.

“Сім укриттів ми перевірили, – зазначив Богдан Загорулько. – І, згідно з даними офіційними на сайті, вони ще замовили, наскільки мені відомо, вісім укриттів для “Зеленбуду”. Ми зв’язалися з Львівською міською радою, в них аналогічні укриття в районі 200 тисяч виходять. Тобто, мінімум у 2 рази вартість завищена”.

Конструкції для модульних укриттів купували у товариства з обмеженою відповідальністю “Hobbit House”, яке зареєстроване у місті Бориспіль, Київської області.

За словами технічного директора компанії Дмитра Левковського, одне таке укриття коштує від 200 до 250 тисяч гривень.

Чоловік каже: компанія не встановлювала їх у Запоріжжі: “Ми продавали самі конструкції і займались організацією їх доставки до міста. Оплату за доставку ми не здійснювали, там напряму здійснював покупець”.

Крім перевірених ними укриттів, у місті можуть бути встановлені ще близько 10 захисних споруд. Втім, люди не мають до них доступу: “До нас звернулися активісти, в яких є відео, що на території комунальних підприємств людей не пускають в ці укриття. Це, звісно, є порушенням чинного законодавства”.

Зі зверненням стосовно якості встановлених укриттів та можливої завищеної вартості активісти звернулися до влади та правоохоронних органів.