Українська ЗАЕС продовжує працювати за рахунок зовнішнього живлення від єдиної вцілілої лінії. Російські окупанти чинять тиск стосовно співробітників станції. Це може негативно вплинути на ядерну безпеку та захист і збільшити ризик ядерної аварії.

На цьому наголосив гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі.

Посадовець зазначив, що створення зони ядерної безпеки на Запорізькій атомній електростанції є необхідністю.

Він повідомив, що наразі на ЗАЕС шість реакторів продовжують отримувати зовнішню електроенергію, необхідну їм для охолодження та інших важливих функцій ядерної безпеки, від єдиної вцілілої зовнішньої лінії електропередач напругою 750 кВ:

“Зараз не час розслаблятися. Я продовжую мої рішучі зусилля щодо якнайшвидшого узгодження та впровадження зони ядерної безпеки та захищеності навколо АЕС. Це залишається терміново необхідним”.

Наразі чотири реактори електростанції залишаються в режимі холодної зупинки, а два – у режимі гарячої зупинки, щоб забезпечити паром станцію, а також опаленням людей, які живуть в Енергодарі.

Гендиректор зауважив, що минулого тижня український персонал запропонував запустити 6 реакторний блок на низькій потужності, щоб забезпечити більше пари, але при цьому не виробляти електроенергію. Однак російська експлуатуюча організація не дала дозвіл, аргументуючи ненадійним підключенням об’єкта до електромережі, тому цей блок залишається в режимі гарячої зупинки:

“Український персонал виконує свої життєво важливі завдання під постійним тиском. Це може негативно вплинути на ядерну безпеку та захист і збільшити ризик ядерної аварії, і це має бути припинено”.

Також Гроссі розповів, що російські окупанти завезли на Запорізьку АЕС ще більше свого персоналу.