У Запорізькій області кожна четверта школа пошкоджена внаслідок агресії рф.

Після початку повномасштабного вторгнення 125 шкіл Запорізької області були пошкоджені або зруйновані вщент, що становить 25% від загальної кількості. Найбільше руйнувань зазнали навчальні заклади у прифронтових громадах.Про це Суспільному повідомила директорка Департаменту освіти і науки ЗОВА Людмила Бухаріна.

В Оріхові частково пошкоджені або зруйновані вісім шкіл міста, в яких навчалися близько трьох з половиною тисяч дітей. Зокрема, Оріхівська гімназія № 1 “Сузір’я”, яка входила до сотні кращих шкіл України. До повномасштабної війни там навчалося близько 800 дітей. Нині ж три корпуси навчального закладу розбиті. Вперше військові РФ обстріляли заклад в травні 2022 року, а 3 квітня 2023 року “скинули” на школу авіабомбу.

У Комишувасі Запорізького району зруйноване відділення початкової школи навчально-виховного комплексу “Джерело”. До повномасштабної війни там навчалися діти молодших класів. Це перша школа, яка була побудована в населеному пункті. Їй понад 100 років.

російські військові обстрілювали заклад не вперше, але 18 серпня цього року від прямого влучення вщент зруйноване відділення початкових класів і відновленню не підлягає.

У будівлі гімназії “Джерело”, де навчалась старша школа, певний час функціонував пункт незламності. Вночі 2 липня 2023 року російські військові поцілили у центр навчального закладу. Пошкоджені несучі конструкції, розповів голова громади Юрій Карапетян.

Зруйнований і навчальний заклад у селі Новоданилівка Пологівського району. Тут навчались понад 600 дітей. Напередодні російського вторгнення в школі був зроблений ремонт та закуплене нове оснащення.

Єдину школу в селі Омельник Пологівського району російські військові зруйнували у квітні цього року.

У будівлі розташовувався музей, який заснували вихідці із Полтавщини на початку ХІХ ст. Більшість експонатів вціліли, йдеться на Facebook-сторінці Гуляйпільських старожитностей. Їх перевезли до сховища в Запоріжжі та планують оцифровувати.

Загалом в Запорізькій області онлайн навчання надають 386 закладів, на 30 менше ніж минулого року, повідомила Суспільному директорка Департаменту освіти і науки ЗОВА Людмила Бухаріна.