Нова сучасна автомобільна дорога відтепер з’єднає Заводський район з центром міста

Нею курсуватиме громадський транспорт. Також дорога слугуватиме в якості об’їзної для вантажівок.

В день завершення будівництва  відбулася робоча зустріч, у якій взяли участь міський голова Володимир Буряк, генеральний директор ПАТ «Запоріжсталь» Ростислав Шурма, представники команди Володимира Буряка: заступник міського голови Анатолій Пустоваров, депутат обласної ради Віктор Бусько та депутат міської ради Ігор Чумаченко.

Screenshot_18

Міський голова зазначив, що у Запоріжжі реалізується масштабна програма реконструкції та ремонту міських доріг. За два з половиною роки було відремонтовано близько 2 мільйонів квадратних метрів доріг та більше 100 тисяч квадратних метрів тротуарів . Ремонтують не тільки  основні міські магістралі, а і внутрішньоквартальні дороги і дороги приватного сектора. Також в місті почали будувати і дороги, що відповідають сучасним європейським вимогам, наприклад, дорогу від траси Харків- Сімферополь до Міжнародного аеропорту «Запоріжжя». Всі дороги в Запоріжжі ремонтують за кошти міського бюджету. Однак допомагають місту і такі відповідальні підприємства, як «Запоріжсталь».

– Стан доріг – один з основних критеріїв розвитку міста, саме тому ми приділяємо особливу увагу їх ремонту. За цей час у Запоріжжі вже відремонтовано понад 2 мільйони квадратних метрів доріг і це означає, що місто розвивається. Розвивається воно у тому числі і завдяки таким підприємствам, як «Запоріжсталь», які наповнюють міський бюджет. Це дійсно відповідальне перед мешканцями міста підприємство,  бо вклало великі гроші в будівництво якісної дороги для всіх запоріжців,- зазначив Володимир Буряк.

Нову магістраль збудували на кошти комбінату «Запоріжсталь». Як розповів Ростислав Шурма, нова дорога  на вулиці Північне шосе є частиною проекту по модернізації підприємства і будівництва конверторного цеху. Але дорогу побудували не для комбінату, а для всіх запоріжців.

Screenshot_17

Майже три кілометри сучасної автомагістралі на 4 смуги  компанія «Онур» побудувала всього за 8 місяців. Вартість будівництва  склала  220 мільйонів гривень. Встановлено колесовідбійний брус, забезпечено водовідведення, сучасне зовнішнє освітлення. На дорозі передбачені 4 зупинки громадського транспорту (по 2 в кожний бік) та велодоріжка.  Підрядник дає гарантію 10 років на виконані роботи.

– Раніше на цьому місці були гори шлакових відходів, а вже сьогодні тут з?явилась нова дорога. Магістраль будували майже дев’ять місяців. Це – рекордні темпи будівництва доріг такого класу в Україні.  За цей час підрядники прибрали 2,5 мільйона кубометрів відходів, вирівняли покриття, зробили безпечні насипи для дороги та облаштували її для комфорту і зручності запоріжців. Ця дорога з’єднує Заводський район, в якому проживає 55 тисяч запоріжців, з центром міста. Наголошую,  ми побудували дорогу не для «Запоріжсталі», а для Запоріжжя. Таку сучасну автомагістраль не соромно подарувати місту, – сказав генеральний директор ПАТ «Запоріжсталь» Ростислав Шурма.

Віктор Бусько підкреслив, що саме дороги такого рівня повинні стати стандартом для нашого міста. Не менш важливо, що тут курсуватимуть комфортні міські автобуси, що забезпечують перевезення пасажирів із району в район і в центр Запоріжжя.

– Сьогоднішня подія – це приклад прекрасного співробітництва соціально відповідального бізнесу і місцевої влади. Сподіваюсь, ця нова магістраль стане еталоном якості доріг, які будуть з’являтися в нашому Запоріжжя, – сказав один із головних прихильників будівництва цієї дороги Віктор Бусько.

Він розповів, що під час зустрічей з жителями Заводського району люди дякували, що на місті пустиря з’явиться нова магістраль і постійно цікавилися: коли закінчать будівництво, коли почнеться  рух, які маршрути громадського транспорту тут працюватимуть.

– Тепер цю побудовану за всіма європейськими стандартами дорогу зможуть оцінити запоріжці і в першу чергу 55 тисяч жителів Заводського району – робочі, студенти, пенсіонери, які щодня швидко і з комфортом зможуть по ній добиратися до центру міста, – зазначив представник команди Володимира Буряка – Віктор Бусько.

Начальник управління з питань транспортного забезпечення та зв’язку міської ради Олександр Власюк повідомив, що у вересні в Заводському районі почне працювати ще один маршрут  муніципальних автобусів  №86. Зараз йде збір даних пасажиропотоку та розробляється маршрут.

Screenshot_16

Кандидат в народні депутати України Ігор Чумаченко передав побажання мешканців Комунарського району  збільшити кількість автобусів на маршруті №29, який з’єднує ці два райони.

– Сучасна інфраструктура – це один з маркерів розвитку міста, – зазначив Ігор Чумаченко. – В програмі міського голови, в команді якого я йду на вибори,  записано завдання з’єднати зручним муніципальним транспортом кожен спальний район з центром міста. Завдяки новій дорозі ця задача буде виконана.

Screenshot_19

Анатолій Пустоваров акцентував увагу на тому, що в останні роки в Запоріжжі рівномірно розвиваються всі райони міста. Однак для збільшення темпів розвитку повинні ефективно працювати і державні програми в усіх сферах. Також в Верховній Раді хтось повинен підтримувати інтереси запоріжців.

– У Запоріжжі – немає околиць, які залишаються поза увагою влади. За останні роки у Заводському районі багато зроблено в гуманітарній сфері: побудовано новий стадіон в школі №33,  відремонтовано дитсадок №169, закінчується ремонт жіночої консультації, в лікарні №4 з’явилося нове обладнання. А сьогодні район отримав сучасну дорогу європейської якості, – сказав кандидат в народні депутати України.