30 вересня  в Україні відзначають Всеукраїнський день бібліотек. Напередодні свята У Запоріжжі привітали працівників комунальних бібліотек міста.

Урочисті збори з нагоди Всеукраїнський день бібліотек відбулись 27 вересня у приміщенні Центральної бібліотеки для дітей в Олександрівському районі. З професійним святом бібліотекарів міста привітав заступник міського голови Анатолій Пустоваров. Він відзначив, що для оновлення бібліотечного фонду та покращення матеріально-технічної бази бібілотечних закладів у місті працює програма розвитку комунальних бібліотек. В рамках цієї програми більше 8 тис. книжок поповнять асортимент читальних залів уже в найближчий час.

– Всеукраїнський день бібліотекаря ми відзначаємо саме у бібліотеці. Сьогодні ми не лише відзначили кращих працівників галузі, а й підбили підсумки програми по розвитку бібліотек, яку ми  щорічно продовжуємо. Дитячі та дорослі бібліотеки отримали 2 сертифікати на загальну суму понад 700 тис. грн. на оновлення книжкового фонду, – розповів Анатолій Пустоваров.

У Запоріжжі існує розвинена мережа публічних бібліотек – 17 дитячих та 20 дорослих. Сьогодні міські бібліотеки виконують функції не тільки інформаційних центрів, а й змістовних центрів дозвілля. У читальнях працюють гуртки за інтересами, читацькі клуби, творчі студії, ігрові кімнати, де кожен житель міста, в тому числі і діти мають можливість спробувати себе в живописі, декоративно-прикладному мистецтві, бісероплетінні, декупажі, орігамі.

Щороку бібліотеки Запоріжжя відвідують понад 111 тисяч містян, з яких 56 тисяч – це діти. Бібліотечний фонд міста становить 1 мільйон 170 тисяч примірників.