Відбулося чергове засідання обласної Комісії з проведення заходів щодо ліквідації наслідків задухи водних біоресурсів та їх утилізації.

Обговорили питання поточного стану рівня води в акваторії Каховського водосховища, перспективи підтримання оптимального рівня в нерестовий період та прогнози нересту водних біоресурсів в акваторії Каховського водосховища.

Представники філії «Дніпровська ГЕС» ПрАТ «Укргідроенерго» закцентували, що наразі проводиться скид води до оптимальних позначок, через весняне водопілля і паводок. Завдяки цьому вдається стабілізувати рівень води в Каховському водосховищі, який вже досяг оптимальних позначок та продовжує зростати.

Водночас з цим Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Запорізькій області повідомили, що протягом квітня нових випадків загибелі водних біоресурсів в Каховському водосховищі не зафіксовано.

З 5 квітня почала діяти заборона на вилов, у зв’язку з початком нересту на Дніпровському водосховищі, з 10 квітня на Каховському водосховищі.

Тож необхідно посилити боротьбу з незаконним виловом водних біоресурсів, їх реалізації на ринках обласного центру.

Тривалість нерестової заборони відрізняється залежно від регіонів та водойм.

Так, у Запорізькій області заборона триває:

  • на Дніпровському водосховищі до 13 червня;
  • на Каховському водосховищі до 18 червня;
  • інші водосховища до 9 червня;
  • у річках та кореневих водах до 20 травня.