Група мелітопольських дигерів дослідила скельські катакомби у Василівському районі

Село Скельки вабить дигерів з усіє України. Там розташована стара штольня з довгими підземними печерами, частина з яких і досі незвідана.

Група екстремалів з Мелітополя провела подорож заплутаними лабіринтами та виклала відео в інтернеті.

Один із членів групи, Євген Переверзев, на своїй сторінці у Фейсбуці написав, що в печерах біля села Скельки в 1949-1954 роках добували ракушняк, але після створення Каховського водосховища штольні стали руйнуватися. Довгі тунелі розташовані з півночі на південь, створюючи лабіринт загальною довжиною близько 10 кілометрів.

катак2

На сьогоднішній день розвідано дев’ять великих і малих систем, частина яких взаємопов’язана. Ширина катакомб складає понад 500 метрів, глибина – більше 200 метрів. Перебувати там небезпечно, тому що постійно існує загроза обвалів. Але це не зупинило групу екстремалів, озброївшись необхідним обладнанням вони вирушили під землю.

катак2

У 50-х роках ці катакомби були закриті, вхід до них засипали, але з часом утворилися невеликі отвори, через які дигери спустилися у підземні лабіринти.

Блукаючи по тунелях, група потрапила до загадкової кімнати, в якій знаходиться кам’яний диван та стіл. У відео члени групи наголошують, що там дуже страшно та темно, а щоб залишитися в цій кімнаті на ночівлю, потрібно мати дуже міцну нервову систему.