KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

На Первомай в місті зацвітуть сакури – так, принаймі, пообіцяв директор КП «Зеленбуд» Олексій Анохін, який був присутній при висадці пяти чотирьохметрових саджанців сакури на центральній алеї парку Трудової Слави. А висадили їх, як виявилося, з метою активізації двостороннього співробітництва, зміцнення зв’язків між Україною та Японією, а також на виконання домовленостей, досягнутих за результатами офіційного візиту Президента України до Японії. Указом Президента України 2017 рік оголошений «Роком Японії в Україні». Отож бо, ці п’ять сакур не що інше, як подарок посла Японії. Як розовів Олексій Анохін, всі вони з Одеського розплідника і щеплені на вишні. Це якісні саджанці з приживлюваністю у сто відсотків. Сакури зацвітуть уже в кінці квітня, чи на початку травня. Зазвичай вони зацвітають червоним кольором. За вологості наш регіон для них прийнятний, до того ж, дерева будуть постійно поливатися. Ще 15 сакур тут буде висаджено восени в присутності посла Японії. – У цьому році взагалі запланована дуже велика програма з озеленення міста і вже проведено ряд тендерів і призначено ряд посадок зелених насаджень в школах та садках міста, доки дозволяє весняний період. Також це буде відбувається і на муніципальних об’єктах. Зокрема на бульварі Шевченка буде замінено частину газону, також будуть проведені роботи на проспекті Металургів і в інших місцях – додав Олексій Анохін.

А заступник міського голови Валерій Еделєв розповів, що в цьому році вони, як ніколи приготувалися до проведення «Днів довкілля» в місті Запоріжжя, які починаються після 10 квітня і матимуть велику кількість заходів пов’язаних з поліпшенням екології в місті.

– В цьому році ми вперше вирішимо проблему висадки зелених насаджень в садках і школах міста згідно їх заявок, де буде висаджена величезна кількість дерев, кущів, газонів. В недалекому майбутньому вони перетворяться в красиві оазиси, а вчителі біології та зоології взяли на себе зобов’язання доглядати за цими насадженнями – сказав Валерій Еделєв. Юрій ХАРЧЕНКО, фото автора