Змушують робити перепустки та стояти тижнями у черзі — така нині ситуація на російському блокпосту у тимчасово окупованій Василівці. Наразі до одного із запорізьких хабів щодня приїжджають до 150 осіб, раніше ця цифра сягала 1,5 тисячі, – розповідають волонтери.

“Місяць тому в середньому приїздило 1500-2000 людей. Люди приїжджають зазвичай вдень зараз, у світлий час доби. Причина, звісно, як я вважаю, що не пропускають з окупованих територій “місцеві керівники”.

Напередодлні вдалося евакуюватися до Запоріжжя переселенцям з Енергодара. Переселенка Марина каже, що дорога з окупації була важкою:

“Морально дуже важка, адже ці блок-пости, ці постійні: “А куди, а для чого?”. Пропускають не всіх, тобто пощастило. Слава Богу, виїхали. Є такі, яким не пощастило. Тобто люди виїжджають довго, люди виїжджають тяжко. Зараз працювати, жити, виживати стало просто неможливо. Підростає дитина, тому вирішили виїздити”.

Переселенець Валерій розповідає, почали вибиратися з міста з минулого вівторка:

“Це ми зайняли чергу у вівторок, у четвер ми прийшли й у п’ятницю нам сказали, що можете їхати, але ми не знаємо, бо якась у них програма зависла. Це ми їхали вже на свій страх та ризик. Вони дивляться – працюєш ти на атомній, не працюєш. Там же у них свої “червоні” списки”.

Як повідомили в Запорізькій ОВА, протягом минулої доби з тимчасово окупованої території області вдалося виїхати 224 людям, з них – 41 дитина.